Sondakika32
AKTÜEL DÜNYA EKONOMİ İŞ İLANLARI SAĞLIK SİYASET SPOR YAŞAM YEREL KADIN ÖZEL

BAŞBAKANIN SES KAYDI FETOMONTAJ ÇIKTI

26 Şubat 2014, 05:47

BAŞBAKANIN SÖZDE SES KAYDI ANALİZİ

FETOMONTAJ

 

1)     Başbakan, gerçekleşen operasyon sonrasında, tüm kabinenin, Bakanların, Bakan çocuklarının ve iş adamlarının dinlendiğini gördüğü halde telefonla sözde yolsuzluğu konuşacak kadar akılsız mı?

2)     Telefonda konuşup konuşup sonra Sözde Bilal Erdoğan’a niye “Telefonda konuşma” desin ki? Sözde Başbakan “Dinleniyorsunuz” diyor ve buna rağmen konuşmaya devam mı ediyor?! ALLAH AŞKINA BUNA KARGALAR BİLE GÜLER : ))))

3)     Kaydın en can alıcı kısımlarından biri şu; Bilal Erdoğan’ı seslendiren kişi mikrofonun dibinden konuşuyor. Sesi çok fazla dijital çıkıyor ve buna karşılık Başbakanı seslendiren kişi de telefondan kaydediliyor. Yani kayıt Bilal Erdoğan’ı seslendiren kişinin hemen yanındaki kayıt cihazına yapılırken, Başbakanın sesi telefondan veriliyor.  Zaten telefon açmış bir Başbakan neden kısık sesle konuşsun ki?! BAŞBAKANIN SESİ OLMADIĞI İÇİN Mİ ACABA? Kısık sesle konuşsun ki, tüm Türkiye’nin bildiği Başbakanın sesi olmadığını anlamayalım.

4)     Başbakanı seslendiren kişinin ‘S,Ş,J ve ǒ harflerini kullanış şekline dikkat edin. Kesinlikle Başbakanın seslendirmesini taklit etmek istemiş ancak acayip sırıtmış çünkü yapamamış. Bu harflerin doğru kullanılması çok önemliydi çünkü Başbakan bu harfleri kullanırken hafif bir sürçme ve ötme oluyordu. İşte bu yüzden Başbakan olduğu izleniminin güçlendirilmesi için bu harfler üzerinde çok vurgu var ve bu da kullanımı doğallıktan çıkartmış.  

5)     Yine düzgün konuşmasıyla meşhur, hitap ustası Başbakan defalarca “Şey” demiş durmuştur. Başbakan telefon açtıysa ne konuşacaksa konuşur, şey-mey de kullanmaz. Bunun dışında bir de ‘falan-filan’ kullanımı var ki bu da oldukça sırıtmış.

6)     Sözü geçen meblağlarda katakulli çevirebilecek olan insanların, düzenlenen operasyon sonrası leb demeden başına gelecek leblebiyi anlaması gerekmez mi? Başbakanı seslendiren kişinin elli saat telefonda uzata uzata konuşmasından da anlaşılıyor ki; en ufak bir panik belirtisi yok. Bu konuşmada maşallah her şeye değinmişler ancak işin panik kısmını tamamen es geçmişler…

7)     Sabah saatlerinde 08.02 de başlayan İstanbul-Ankara arasında gerçekleştiği öne sürülen Başbakan&Bilal Erdoğan konuşmasının gerçekleşmiş olup olmadığı telefon kayıtlarından çok rahat çıkartılabilir. 11.17 ve 15.39, 23.15’de de görüşme kaydı sunulmuştur.3 görüşmenin süresi toplam 11 dakikadır. Bu durumda savcılığın çıkartacağı telefon ayrıntıları bu saatler arasında toplam 11 dakikalık görüşme olup olmadığını ortaya koyacaktır.

8)     Sözde Başbakana ait aramada ne ses tonunda en ufak bir değişiklik vardır ne bir yükselme ne de aramış olduğu ortamın ses farkı. Keza Bilal Erdoğan’ın ses ortamında da en ufak bir farklılık algılanmamaktadır. Bu da bize konuşmaların tamamının; aynı yerde, aynı tonda ve aynı süre içersinde gerçekleşmiş olduğunu gösteriyor.

9)     Başbakan olduğu iddia edilen ses, Sümeyye’yi İstanbul’a yolladığını söylüyor. Madem telefonların dinlendiği biliniyor ve Sümeyye sözde paraları kaçırmaya gidiyor, bu Sümeyye’nin de işin içinde olduğunu ve konuya da hâkim olduğunu gösterir. Bu durumda Başbakan da uzun uzadıya telefonda konuyu anlatmaz öyle değil mi?! Yine buradan da telefon konuşmasının gereksizliği bir kez daha ortaya çıkıyor.

10) Sözde Bilal Erdoğan’ın sesi, defalarca parayı ne yapacağını sormuş durmuştur. Kaldı ki telefonların dinlendiğini bildiklerini ima etmekle birlikte Bilal Erdoğan video görüntülerinin de varlığına değinmiştir. Tüm bunları bilen, sabah gerçekleşen operasyonu gören hiçbir suçlu, telefonda zaten bunları konuşmaz.

11) Sözde Bilal Erdoğan; “Sümeyye bakar mısın” diyor, ancak Sümeyye’nin varlığına ilişkin en ufak bir ses belirtisi bile yok.

12)  (sözde) Paraları acil evden çıkar operasyon var! deniliyor. Cevap: Bir kısmını hava kararınca çıkaracağım.

 

Bakın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hapishanede idi ve seçimlere bile katılamamıştı. Oysa şimdi 3. dönemdir Başbakan ve iktidar partinin başkanı. Bu kadar zeki olup, sözü edilen meblağlarla iş çeviren, çevirebilecek kapasitesi olan biri, hele ki telefonların dinlenildiğinin anlaşıldığı bir ortamda böyle bir görüşmeyi yapmaz, uzata uzata hiç mi hiç yapmaz.

 

Bazılarınız buna yürekten inanmak istediği için hiçbir ayrıntıyı, hatta gerçek olup olmamasını bile umursamıyor. Çünkü onlar yürekten gerçek olmasını istiyor. Birilerine “Hırsız” demek için can atarken, siz insanların itibarını çalmış, zedelemiş olmuyor musunuz peki? Sırf öyle işinize geliyor diye sunulma amacı zaten karalama olan her türlü yayını gerçek kabul etmiyor musunuz?

 

17 Aralık günü, yapılan ortaya karışık operasyonunda da kaos yaratılmak istenmişti ki ilk 2 gün bu amaca ulaşılmıştı. Halkbank Genel Müdürünün evinde ayakkabı kutusunun içinde bulunan paralar, sanki Ak Partinin, Bakanların ve Bakan çocuklarının evinden çıkarılmış gibi halen “ayakkabı kutusu” başlığı altında anılmaktadır. Para sayma makinesini polisin götürdüğü bile bilerek ve isteyerek 2 gün boyunca gizlenmiştir. Bu iki gün boyunca bize seyrettirilenler de tamamen çamur at izi kalsın zihniyetiyle servis edilmişti.

 

İşte tüm bu çamur atma politikası, tamamen yalancı çoban hikâyesine dönmüştür. Bu saatten sonra gerçek bir şeyler ortaya atılsa bile halk buna itibar etmeyecektir. Gülen’in kişisel çıkarları ve egosu için başlattığı bu savaşta Başbakan korkacak bir şeyi olsaydı bu kadar cesur davranmaz, meydan okumazdı.

 

Bugün bizdeki bu muhalefet, iktidarı devirmek için vatanı devirmeye razıdır…

 

Banu Barlas Okumuş

banubarlas@gmail.com

 

 

Bu haber 13768 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Dr. Ozan Örmeci Dr. Ozan Örmeci
Yrd. Doç. Dr. Ozan Örmeci Ada Tv'de Orta Doğu ve Türkiye Gündemini Değerlendirdi
Menderes Coşkun Menderes Coşkun
Kirli Senaryoda Temiz Figüran Olmak: 31 Mart'tan Arap Baharı'na
Zeki Çelik Zeki Çelik
ISPARTA BÜYÜK ŞEHİR OLUR İNŞALLAH ...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Sen Gitmelisin
Em. Savcı Yılmaz Can Em. Savcı Yılmaz Can
Yeni Anayasa'nın Teşkili ve Demokrasi'nin İhlâli Mes'elesi
Enis Ezgin Enis Ezgin
YENİ UFUKLARA DOĞRU
Mehmet Pektaş Mehmet Pektaş
YAŞASIN CUMHURİYET (!)
Erol akşen Erol akşen
BİR KASIM'A BEŞ KALA
Nejat Özdoğan Nejat Özdoğan
SENAİ DEMİRKOL İL BAŞKANI OLDUĞU SÜRCE CHP’YE OY VERMEYECEĞİM
Emine Sarıtoprak Emine Sarıtoprak
"BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE"
Mydesign Haber Temaları - http://habersitesikur.tk

Sondakika32.com - Son Dakika 32 Haberleri
Tüm hakları saklıdır. Haber Sitesi Kur:Campus Haber Sitesi - Altyapı: MyDesign