Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 13:09
 
1 Ocak'ta elektrik zammı göründü!
1 Ocak'ta elektrik zammı göründü! İthal kömürün 250 doları, doğal gazın 1000 doları aşması sonrasında elektrik fiyatlarında doğrudan aboneleri de ilgilendiren kritik bir karar alındı.
EKONOMİ Haberi
1 Ocak'ta elektrik zammı göründü!

Enerji yönetimi, elektrikte talebin yüksek seyrettiği bu dönemde, özellikle ithal kömür santrallarının maliyetlerini karşılamadığı gerekçesiyle üretimlerini durdurmasını önlemek için beklenen hamleyi yaptı. 

KRT'den Olcay Aydilek'in haberine göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), dün gerçekleştirdiği toplantıda, “serbest piyasa”da, Gün Öncesi  ve Dengeleme Güç piyasalarında azami fiyat limitlerini (ekim ayı verileri ışığında) kilovatsaat başına yaklaşık 71 kuruştan, 1 TL 10 kuruşa çıkardı.

Bu kararla birlikte, Türkiye’de elektrik fiyatlarında tarihi bir eşik aşılmış oldu. Üretim ayağında, 1 kilovatsaat 1 TL 10 kuruşu aşmış oldu. 

Söz konusu fiyatlar, bir süre sonra tüketiciye de yansıyacak. 1 Ocak 2022 tarihinde, elektriğe zam gelmesi hemen hemen kesinleşti.

tyrytrty.jpg

Kaynak: 1 Ocak'ta elektrik zammı göründü!

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 1, Ocak'ta, elektrik, zammı, göründü!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');