Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 16:23
 
30 bin mezun istihdam bekliyor!
30 bin mezun istihdam bekliyor!
EKONOMİ Haberi
30 bin mezun istihdam bekliyor!

Yıllarca okul sıralarında ter döküp mezun olan 30 bin emlak ve emlak yönetimi mezunu, istihdam olanakları oluşturulamayınca ellerindeki diploma ile işsiz kaldılar. Gayrimenkul sektöründe yaşanan yoğunluğa rağmen bir türlü istihdam edilemeyen 30 bin genç, atama bekliyor.

Eğitim ve istihdamda yaşanan plansızlıklar gençleri mağdur ediyor. İktidarın tüm ülkede başlattığı inşaat atakları sonrası büyük umutlarla açılan emlak ve emlak yönetiminden mezun olan 30 bin genç, yıllardır ilgili alanlarda personel alımı olmaması nedeniyle işsizlikle boğuşuyorlar.

SOSYAL MEDYADAN SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Sosyal medyada açtıkları #emlakyönetimiatamaistiyor hashtag’i ile yaşadıkları sıkıntıları yetkililere duyurmaya çalışan emlak ve emlak yönetimi mezunları, personel açığı bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu Kadastro ve Milli Emlak müdürlüklerine atama yapılmasını istiyor.

İŞ YÜKÜNÜ BÖLÜŞMEK, VATANDAŞIN HİZMET ALIMINI HIZLANDIRMAK İSTİYORUZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu ve Kadastro ile Milli Emlak müdürlüklerinde yoğun iş yüküne rağmen yeterli personelin olmamasının hem mevcut personelin yükünü artırdığını hem de işlerin aksamasına neden olduğunu belirten bölüm mezunları, iş yükünü paylaşmak ve vatandaşın hizmet alımını hızlandırmak için istihdam olanaklarının artırılmasını talep etti.

Kaynak: Milli Gazete

Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: 30, bin, mezun, istihdam, bekliyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');