Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 16:11
 
Ispartalı İşadamı Mükerrem Selçuk: 'CHP'de Demokrasi Yok'
Ispartalı İşadamı Mükerrem Selçuk: 'CHP'de Demokrasi Yok'
YEREL Haberi
Ispartalı İşadamı Mükerrem Selçuk: 'CHP'de Demokrasi Yok'

İşadamı Mükerrem Selçuk açıklamada bulundu. Selçuk açıklamasında demokrasinin CHP'de olmadığnı belirterek şunları söyledi:

"Cumhuriyet Halk Partisi'nin bugünkü ve yarınki Olabilecek olan bütün durumları 1975 yılında Cumhuriyet Halk Partisine üye oldum. 75 yılın sonunda ya da 76 da da Cumhuriyet Halk Partisi'nin Isparta İl Gençlik Kolu Başkanı idim. 1980 yılına kadar bu 5 yıl böyle sürdü yani 76-80 arası12 Eylül geldi ve De de işte 75 yılını Cumhuriyet Halk Partisi'nin Demokratik tüzüğü yok demokrasi var ama lafta var. Uygulamadan anlayışla da yok. Bu teknoloji bizi çabuk ulaşmak noktasında bilgiye insana hayata bizim değerlerimizden bir şeyleri aslında aldı götürdü.

Siyaset bize zirvede insan yaratır kamu adına bir şeyler yarattığından dolayı olan değerleri insanlar o değer yargılarına göre mesela bir Atatürk gibi mesela bir İnönü gibi olumlu olumsuz herkes farklı bir şey söyleyebilir. Siyaset burada bir zirveden ahlaki insan olma anlamında Kılıçdaroğlu Gandi Kemal'e gelmişizdir, umut içerisinde Gandi Kemal ile ilgili olan kısmında temel kurgu aslında Kemal Kılıçdaroğlu' nun birey olarak bu bir kamu görevi işi değildir. Ülkeyle ilgili işte anayasanın belirlediği maddeler vardır. İşte Türkiye Cumhuriyeti sosyal demokratik bir hukuk devletidir de buna Cumhuriyet Halk Partisi neresine uyar neresine uymaz işte bura ile ilgili olan kısmında Kılıçdaroğlu, şimdilik bana göre çok iyi çok güzel bir insan. Hatta tespitlerinde doğrudan tarafları olmasına rağmen toplumsal taleplere yönelik uyum sağlayamadığı için yüzde yirmi beş neredeyim bazen 27'ler de okula geldiğinde o böyle bir balon çocuklara balon verirsin ya onu da filan geldiğinde sevinince.

Demokrasi düzgün işlemiyorsa,  Kılıçdaroğlu olsa da fark etmez. Hiçbir şey düzgün işlemez Kendi içinde demokrasi işlemiyorsa, siyasi düşüncenin yayılacağı yaygınlaştırılacak yerine ittifak yaparak çözüm üretmeye çalışıyor. CHP’de bu dönem sağ düşünceden aldığınız insanlar dürüst olanlar da var, sağ düşünceden gelenlerin içinde desteklenmesi gerekenler var. Bizim belli değerlerimiz var bunun için programda bunun için bir şey yapmana gerek yok. Sadece bu anlatmamız gereken anlatamadığımız için biz zaten insanlar bunun önemini kavramıyor.   Eğitimde fırsat eşitliği, seni etkilemeyecek mi? kime etkilemesin hayatım Hepsini etkileyecek Kaliteli eğitim var mı? Bu eğitimde fırsat eşitliğinin yoksa adama diploma, diploma vermiş olmak neyi değiştirecek. Mimar oluyor çizmeyi bilmiyor adam iktisatta bitiriyor ekonomi ile bir haber.  Öğreniyor ama uygulama ile ilgili teorik anlamda ki öğrendin pratik anlamda hayata geçirmiyor geçiremiyor.

Siyasette özveri gerekiyor. Siyasette temel kurallar gerekiyor ahlaki kuralları yazılı kurallara dönüştürülmüş bir toplum hayali gerekiyor. Kalp krizi mi terbiye demeyiz. Kapitalizm bu oldukça bu pislikler.Bu bir sürü şey böyle Hala kendi içerisinde devam edecek zannediyorlar…"

Kaynak: (Sndkk) - sondakika32 Editör: Aylin Akarsu
Etiketler: Ispartalı, İşadamı, Mükerrem, Selçuk:, 'CHP'de, Demokrasi, Yok',
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');