Haber Detayı
13 Ocak 2022 - Perşembe 16:08
 
Abdulkadir Selvi: Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na destek veriyor!
Abdulkadir Selvi: Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na destek veriyor! Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak doğal rakibi haline getirdiğini ve böylece Kılıçdaroğlu'na destek sağladığını ifade etti.
SİYASET Haberi
Abdulkadir Selvi: Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na destek veriyor!

Abdulkadir Selvi, "Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak ona destek veriyor. Doğal rakibi haline getiriyor. Belli ki Erdoğan, 2023’te Kılıçdaroğlu ile yarışmak istiyor" dedi.

ABDULKADİR SELVİ'NİN YAZISI ŞÖYLE:

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na destek ve 2023 stratejisi

Dolar 25 liraya, 30 liraya çıkacak diye kampanya yapanlar, yeni ekonomi politikasının devreye girmesiyle birlikte büyük bir hayal kırıklığına uğradılar.

Dolar düştü, onlar ters köşe oldu.

Olumlu bir hava oluştu. Moraller yükselmeye başladı. Şimdi bu olumlu havayı bozmak için bir çaba içine girdiler. Neymiş efendim; Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni ekonomi programının bekleneni vermemesinden dolayı rahatsızmış?

Bunun doğru olmadığını biliyorum. O nedenle Erdoğan’ın AK Parti grubunda yeni ekonomi politikasına güçlü bir destek vereceğini yazmıştım. Öyle de oldu.

EKONOMİNİN ROTASI

Erdoğan’ın konuşmasında ekonomiyle ilgili dört nokta ön plana çıktı:

1) Erdoğan, yeni ekonomi politikasına güçlü bir destek verdi. “Bu yoldan asla geri dönmeyecek, hedeflerimize doğru kararlılıkla yürümeyi sürdüreceğiz” dedi.

2) Enflasyon ve hayat pahalılığı sorununu yok saymadı. “Ülkemizde elbette enflasyon sorunu vardır. Üstelik enflasyona ilave olarak döviz kuru dalgalanması gibi can yakıcı bir sorun yaşanmıştır” dedi. Ama “En kısa sürede milletimizin haksız bir fiyat artışı yükünün altında kalmasının önüne geçeceğiz” diye ekledi.

3) Çalışanlara temmuz ayında yeni bir artış sözü verdi. Elbette ki memurlar, yüzde 7 zam artı ilk 6 aylık enflasyon farkı alacak. Ama Erdoğan, sadece artışı kast etmedi. O günkü şartlara göre ilave zam yapılabileceği kapısını açık tuttu. “Temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve şartlara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını yeniden değerlendireceğiz” diye konuştu.

4) Vatandaş rahatlamayı ne zaman hissedecek? Erdoğan ilk kez bir takvim verdi. “Bu çabalarımızın meyvelerini bu yaz almaya başlayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023’e giderken bir anlamda uygulayacağı stratejisinin de ipuçlarını verdi.

CUMHURBAŞKANI ADAYINIZ KİM

Erdoğan, Millet İttifakı’nı cumhurbaşkanı adayı üzerinden köşeye sıkıştırmaya başladı. Bir önceki grup toplantısında da muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olmadığını söylemişti. Bu kez de, “Bizim karşımıza çıkartacakları adayın kim olacağı hususunda anlaşamıyorlar. CHP’nin kendi içindeki adaylık mücadelesi neredeyse saç saça, baş başa kavgaya dönüşmüş durumda. Yakında zaptiyelik, adliyelik olurlarsa şaşırmayın” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki ayrışma daha tam olarak su yüzüne çıkmadı. Millet İttifakı’nda asıl kriz cumhurbaşkanı adaylığı üzerinde yaşanacak. Bakmayın şimdilik sadece peşrev faslındayız, henüz güreş başlamadı.

HDP ÜZERİNDEN SIKIŞTIRIYOR

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Su Akarsu
Etiketler: Abdulkadir, Selvi:, Erdoğan,, Kılıçdaroğlu'na, destek, veriyor!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');