Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 11:37
 
Acun Ilıcalı'nın ardından ünlü şovmen de Adnan Oktar'ın müridi çıktı
Acun Ilıcalı'nın ardından ünlü şovmen de Adnan Oktar'ın müridi çıktı. Hakan Erol, Adnan Oktar cemaatini ele aldığı,'Turnike” adlı kitabında çok konuşulacak iddialar yer aldı. 'Acun Ilıcalı cemaatin içinde olduğu dönemde epey aktif bir rol üstleniyor' diyen Erol, ünlü bir şovmenin de olduğunu açıkladı.
MAGAZİN Haberi
Acun Ilıcalı'nın ardından ünlü şovmen de Adnan Oktar'ın müridi çıktı

Hakan Erol, Adnan Oktar cemaatini ele aldığı  “Turnike” adlı kitabında çarpıcı iddialarda bulundu. Erol, "Yalnızca şöyle bir şey söyleyeyim; çok ünlü bir şovmen Oktar’la fotoğraf çektirebilmek için yanıp tutuşuyor ve hasta yatağında cemaat üyelerinden çiçek göndermelerini bekliyor" dedi.

Televizyoncu Acun Ilıcalı’nın, Adnan Oktar cemaati içinde aktif bir rol oynadığı iddia edildi. Adnan Oktar'a, 24 ayrı suçtan 1075 yıl üç ay hapis cezası verilmişti.

Odatv Editörü Hakan Erol, Adnan Oktar cemaatini ele aldığı, Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan “Turnike” adlı kitabı üzerine, SoL Haber Portalı’na konuştu. Ali Ufuk Arikan’ın sorularını yanıtlayan Hakan Erol, “Acun Ilıcalı cemaatin içinde olduğu dönemde epey aktif bir rol üstleniyor” açıklamasında bulundu.

"ACUN TANIŞTIRDI"

Erol açıklamasının devamında, "Kendilerini cemaatle ve Oktar’la tanıştıranların Acun olduğunu da ifade ediyorlar. Kitap, bugüne kadar Acun’un cemaatle bağlantılarını hiç olmadığı kadar açık şekilde ele alıyor" ifadelerini kullandı.

Gazeteci Erol, Acun Ilıcalı’nın Adnan Oktar cemaati ile olan ilişkisine dair şu ifadeleri kullandı:

"Evet, kitabın bir bölümü ‘Ünlüler’ adını taşıyor. Bu bölümde bu cemaate öyle ya da böyle bir şekilde bulaşmış, ‘müritlik’ yapmış, özel misyonlar üstlenmiş veya bilerek ya da bilmeyerek etkinliklerine katılmış birçok ünlü isim bulunuyor. Ünlü isimler arasında Acun Ilıcalı elbette baş sırada yer alıyor.

"AKTİF ROL ÜSTLENİYOR"

Acun Ilıcalı cemaatin içinde olduğu dönemde epey aktif bir rol üstleniyor. Etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı olanlar, müştekiler veya hiçbir suçu kabul etmeyip, hâlâ cemaatlerini savunan örgüt üyeleri, Acun’un ismini bolca veriyorlar. Öyle ki, bu isimlerin bir kısmı Acun’ın lise arkadaşı aynı zamanda. Kendilerini cemaatle ve Oktar’la tanıştıranların Acun olduğunu da ifade ediyorlar. Kitap, bugüne kadar Acun’un cemaatle bağlantılarını hiç olmadığı kadar açık şekilde ele alıyor.

"ÜNLÜ ŞOVMEN FOTOĞRAF ÇEKTİREBİLMEK İÇİN YANIP TUTUŞUYOR"

Yalnızca Acun’la da bitmiyor tabii ki ünlüler… Bu bölümde birçok isim bulunuyor. İlk kez yayımlanan fotoğraflar var… Yalnızca şöyle bir şey söyleyeyim; çok ünlü bir şovmen Oktar’la fotoğraf çektirebilmek için yanıp tutuşuyor ve hasta yatağında cemaat üyelerinden çiçek göndermelerini bekliyor. Bu kadarı bile yeterli sanırım…"

Kaynak: Editör: Aylin Akarsu
Etiketler: Acun, Ilıcalı'nın, ardından, ünlü, şovmen, de, Adnan, Oktar'ın, müridi, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');