Haber Detayı
28 Mart 2021 - Pazar 10:38
 
Ahmet Kürkçü - Halkçı Bakış - Üstgeçit
Ahmet Kürkçü - Halkçı Bakış - Üstgeçit
YAZARLAR Haberi
Ahmet Kürkçü - Halkçı Bakış - Üstgeçit

Karayolu vazgeçilmez ama yayalar da  hareket halinde. Trafikte geçiş üstünlüğü yayanındır, düzenleyen kurallar var fakat uyulmuyor. Bu da kazalara, can kayıplarına neden oluyor.

Yönetimler sorumluluktan kurtulmak için üstgeçit yapıyor gözlemlerime göre hiç kullanılmıyor , çünkü uzun bir tırmanış arkasından uzun bir iniş, abartılı geçitler

Isparta’da çok sayıda yapılan üstgeçit yerine araçlar o noktada yolun altına girse yayalar iki metrelik bir yolla düz geçse hem kullanışlı olacak, hem de ucuza mal olacak üstten ağır yük geçmeyeceği için kolay olacaktır.

Işıklı kavşaklarda yaya üstünlüğü yanlış biliniyor, trafiğin boşalması için yayalar yola çıkmamalı . Migros kavşağında durum bence ters, araçlar şehirler arası yönde durmadan geçmeli yani çünür hattı durmaksızın Antalya hattına geçmeli bu olmadı o kavşak trafiği tamamen karıştırıyor.Özkanlar kavşağında balık oltası sallanmıştı. Rant düşünmeden,aklı kullansak hayat daha yaşanır olacak.

 Cumhuriyet’le kalın.

Ahmet Kürkçü.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Aylin Akarsu
Etiketler: Ahmet, Kürkçü, -, Halkçı, Bakış, -, Üstgeçit, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');