Haber Detayı
17 Ekim 2021 - Pazar 14:59
 
AK Parti’nin yeni gözde firması
AK Parti hükümetinin ihalelerle ihya ettiği firmalar arasına bir yenisi daha ekleniyor. Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ Yılmazlar Nakliyat’ın TSK’dan altığı ihaleyi köşesine taşıdı.
EKONOMİ Haberi
AK Parti’nin yeni gözde firması

Jandarma Genel Komutanlığı ihaleyle birkaç önce Aksaray'daki Mercedes fabrikasında üretimi yapılan ve modeline göre en az 1 milyon TL'den 2 milyona TL’ye  kadar fiyatı uzanan Unimog’ları Aksaraylı bir şirkete sattı. Bu durumu “Unimog'ların satışı...” başlığı altında köşesine taşıyan Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ ihaleyi alan Yılmazlar Nakliyat’ın kim olduğunu sorguladı.

Jandarma Genel Komutanlığı’ndan 33 bin TL'ye alınan bu Unimog’ların satışından sonra açıklama yapan Yılmazlar Nakliyat Şirketi müdürü Faruk Yılmaz "Aksaray'da üretilen araçlar TSK tarafından güvenlik amacıyla modernizasyonu gereği zırhlı taşıma araçlarını tercih etmesinden dolayı satışa çıkardılar. Unimoglara biz talip olduk. Çok şükür ihale bizde kaldı" ifadleerini kullanırken gazeteci Demirağ köşesinde tanesi 33 bin TL'den alınan Unimog'ların 88 bin TL’den satıldığını iddia etti.

KİM BU YILMAZLAR NAKLİYAT?

Başta İstanbul olmak üzere büyük şirketlerin arasından sıyrılıp bu ihaleyi almak her babayiğidin harcı değil  diye yazan Demirağ “Kim bu firma?" sorusu sorusunu sordu.

Demirağ yazısında iktidara şu sözlerle sitem etti:

"Tüyü bitmedik yetimin hakkı"nın olduğu bu araçlar her dönem ihtiyaç duyulan Karayolları'na verilemez miydi? Dahası ciğerlerimizin kavrulduğu son orman yangınlarında sarp arazi koşulları araçlarının bulunmadığı ortaya çıktı. Başta Orman Genel Müdürlüğü olmak üzere belediyelerin itfaiye ve kurtarma araçları olarak tahsil edilemez miydi? Daha kafamda yüzlerce deli sorular var! Ve tabii duyumlar da... Jandarma'da bu Unimog satışı ve Kirpi alımı yüzünden bir general ve 5 rütbeli, emekliye sevk edilmiş. Gerçeklerin günün birinde ortaya çıkmak gibi huyu vardır... Bu satış da elbet de. "Sayıştay radarı"na yakalanacak. Ve günü geldiğinde hesabı sorulacak. Lafa gelince "millîliği" kimseye bırakmayanlar söz konusu "Millî servet"in üç-otuz kuruşa elden çıkarılmasına nasıl göz yummuştur. Helikopter ve yangın uçaklarından daha fazla su taşıma kapasitesi olan Unimoglar yangınlar için kullanılsa kıyamet mi kopardı? Ve hatta bazılarını ambulans haline getiremez miydik.”
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Zeynep Turan
Etiketler: AK, Parti’nin, yeni, gözde, firması,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');