Haber Detayı
18 Eylül 2021 - Cumartesi 10:28
 
Akif Beki'den Rıdvan Dilmen tepkisi: 'Milletin vergilerinden yiyor...'
Akif Beki'den Rıdvan Dilmen tepkisi: 'Milletin vergilerinden yiyor...'Akif Beki, Rıdvan Dilmen'in TRT Spor'dan 710 bin lira aldığına yönelik iddianın yalanlanmadığını belirterek tepki gösterdi. Beki, 'Yalnız milletin vergilerinden yiyor, önünden değil' dedi.
GÜNDEM Haberi
Akif Beki'den Rıdvan Dilmen tepkisi: 'Milletin vergilerinden yiyor...'

AKİF BEKİ' NİN YAZISINDAN KESİNTİ

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen'in TRT Spor'dan 710 bin lira aldığına yönelik iddianın yalanlanmadığını belirterek, tepki gösterdi. Beki, "Maşallah diyelim, nazar değmesin, afiyet de olsun. Yalnız milletin vergilerinden yiyor, önünden değil." diye yazdı.

Dilmen'in aldığı bu maaşın İngilizlerin, ‘hem pastam dursun, hem karnım doysun’ deyimini çürüten bir örnek olduğunu belirten Beki, "Yok öyle yağma, gerçekçi değil, olmayacak dua' manasına kullandıkları bir deyimdi. Ama bakın, hem karnın doyup hem pastan durabiliyormuş. Madem kamu kesesinden yiyor, oldu olacak maaşı da törenle verilsin." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın fahiş fiyatları ve enflasyonu düşüreceğini açıklamasının ardından Diyanet'in "Allah’a ve ahiret gününe inanan bir mümin, fahiş fiyatlarla insanları mağdur etmez, alışverişte fiyatları kızıştırmaz" şeklinde hutbe verdiğini hatırlatan Beki, "Demek ki spor yorumuna TRT’den aylık 710 bin lira maaş fahiş değil, helalühoş. Dinen sakınca görülse, önünden değil halkın kesesinden yiyenlere de helal kazanç emri hatırlatılırdı." dedi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Beyza Kılınç
Etiketler: Akif, Beki'den, Rıdvan, Dilmen, tepkisi:, 'Milletin, vergilerinden, yiyor...',
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');