Haber Detayı
03 Ağustos 2021 - Salı 12:16
 
Bahçeli'den orman yangınları için yardım taleplerine sert tepki
Bahçeli'den orman yangınları için yardım taleplerine sert tepki
SİYASET Haberi
Bahçeli'den orman yangınları için yardım taleplerine sert tepki

Türkiye'nin günlerdir mücadele ettiği orman yangınları ve gündeme dair açıklamalarda bulunan MHP lideri Bahçeli, sosyal medyadaki yardım taleplerine sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Yabancı ülkelere çağrı yapılarak yardım taleplerinin yoğun olarak gündeme taşınması Türkiye'yi aciz ve muhtaç bir ülke gösterme sinsiliğinin şifreli mesajı olarak değerlendirilmelidir" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Orman yangınları münasebetiyle, maksadı menfur ve melun bir kısım sosyal medya hesaplarından yabancı ülkelere çağrı yapılarak yardım taleplerinin yoğun olarak gündeme taşınması Türkiye'yi aciz ve muhtaç bir ülke gösterme sinsiliğinin şifreli mesajı olarak değerlendirilmelidir. Orman yangınlarını üstlenen ve PKK'nın bir aparatı olan "Ateşin çocukları inisiyatifi" isimli iblis beslemelerine itiraz etmeyenlerin, ses çıkarmayanların; barışın, dostluğun, sevginin, kardeşliğin ve dayanışmanın şehri Konya'da kardeş kavgası çıkarmak için kuyruğa girmeleri Türkiye'ye ihanettir" dedi.

KARAR

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Aylin Akarsu
Etiketler: Bahçeli'den, orman, yangınları, için, yardım, taleplerine, sert, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');