Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 18:58
 
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Isparta’da
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Isparta’da.
YEREL Haberi
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Isparta’da

Çanakkale ruhunu hatırlatma hedefi ve “Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale” sloganıyla yola çıkan müze, Isparta’ya geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca oluşturulan ve Çanakkale’den yola çıkan mobil müze, Isparta Valiliği önünde 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında ziyarete açıldı. Mobil müze 10.00-18.00 saatleri arasında 15 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.

Korona virüs salgını dolayısıyla bütün önlemlerin alındığı Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi 7 ayrı vitrinde ziyaretçilere cepheden günümüze ulaşan savaş objelerini, askerleri betimleyen heykelleri ve çeşitli görsel içeriklerin yansıtıldığı ekranlarıyla ziyaretçilerine o günleri yeniden yaşatmayı amaçlıyor.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’ da Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi’ni gezerek müze yetkilisinden bilgi aldı, müzeyi gezen vatandaşlarla kısa bir süre sohbet etti.

Bir açık hava görseli olabilir

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Zeynep Deniz
Etiketler: Çanakkale, Savaşları, Mobil, Müzesi, Isparta’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');