Haber Detayı
22 Mart 2021 - Pazartesi 11:18
 
Celalettin Gültekin: Çıkmaz Sokak Yalvaç
Celalettin Gültekin: Çıkmaz Sokak Yalvaç
YAZARLAR Haberi
Celalettin Gültekin: Çıkmaz Sokak Yalvaç

Celalettin Gültekin'in yazısına göre;Yalvaç yine bildiğimiz gibi. Kısır tartışmaların fısıltılarla konuşulduğu fakat hiçbir gelişme için adım atılmadığı ilçe. Sorunları çözmek üzere gerekli adımlar atılmadığı için ilçenin gündemi çok yoğun.
Oto gazın arkasındaki parselasyon yapılan alanları kimler alacak merakla bekleniyor. Eski tabakhanede milletin tapulu malları ihdas parseli olarak neden vatandaşa satılmak istendiği merakla bekleniyor. Hobi bahçelerinin su sorunu nasıl çözülecek, Belediye de yaşanan tartışma sonucu kim ağır basacak, Yalvaç’ın birçok bölgesinde su sorunu varken kişiye özel su hatları çekilecek mi merakla bekleniyor.
Ah bu yangınlar; itfaiye ve belediyenin çalışmaları ile yangına müdahale yöntemleri hiç kimseyi memnun edemiyor. Neden iki araç geldi, neden su yerine köpük sıkılmadı. Ama sonuç yine enkaza dönüşen iş yerleri. Allahtan can kaybı yok.


Cumhur ittifakının ortağı MHP ve Yalvaç’ın MHP’li belediye başkanı Hıdırlığı millet bahçesi yapacaktı. İttifakın şanına yakışır bir mezbelelikten hala kurtarılamaması ittifak anlayışının herkesin işine geldiği şekilde kullanmasını göstermiyor mu?
Birde belediye başkanının bindiği yüksek fiyatlı araba çıktı ortaya. MHP ilçe başkanı evine mi götürecek? diye sordu. Vatandaşta sayın başkan evinde böyle bir araba görmüş mü? Diye soruyor.

Toplu konutlar ayrı bir muamma, 3 yıldır hala yeri bile netleştirilemeyen ütopya. Atabey, Eğirdir, Senirkent belediye başkanları halkına hızla toplu konut imalatı yaparken Yalvaç halkı kısır tartışmaları izlemek ile meşgul.
OSB, eski otogar, hayvan pazarı, Yalvaç’ın alt yapısı, yolların durumu, ihdas alanlarının satışı, bekleyen 18 uygulamaları, çalıştırılamayan atık su tesisi, yeni tabakhanenin iskân ruhsatları, eski tabakhanede göz yumulan kaçak çalışan iş yerlerini hiç gündeme getirmeye gerek yok.
Bu kadar sorun varken Yalvaç’ta ki bir takın iş adamları ile belediye başkanının adının karıştığı bir soruşturma dosyası da işin cabası.
Yalvaç kör düğüm ve çıkmaz sokak olmaya devam edecek gibi.
Yalvaç’ın yolu nereye? KIZIL ELMAYA kızıl elma burası mı?
Bu çirkin görüntüler şahsıma değil Yalvaç'ın geleceğine bir saldırıdır'

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Aylin Akarsu
Etiketler: Celalettin, Gültekin:, Çıkmaz, Sokak, Yalvaç,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');