Haber Detayı
17 Ekim 2021 - Pazar 17:18
 
CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı ve yönetim kurulu üyeleri Yalvaç’ı ziyaret ettiler
CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı ve yönetim kurulu üyeleri Yalvaç’ı ziyaret ettiler.
YEREL Haberi
CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı ve yönetim kurulu üyeleri Yalvaç’ı ziyaret ettiler

Yalvaç ziyaretinde ilk olarak parti binasına gelen Yalım Halıcı ve il yöneticileri burada bir süre partililer ile sohbet etti, parti çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Halıcı ve beraberindekileri heyet pazartesi günleri kurulan Yalvaç pazarına alışveriş için gelen vatandaşları ve esnafı ziyaret ederek sorunları ve isteklerini dinlediler.

CHP İl Başkanı Halıcı’ya Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı, İl yöneticileri ve belediye meclis üyeleri eşlik etti. Yalvaç’ın yaşadığı sorunları bildiklerini belirten Halıcı, başta su sıkıntısı, OSB, hastanedeki doktor ve cihaz eksiklikleri gibi çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesinin takipçisi olduklarını ifade etti.

Yalvaç’ın en büyük problemlerinden birinin göç vermesi olduğuna dikkat çeken Halıcı, “Bir dönem il olabilme iddiası olan Yalvaç’ın sürekli küçüldüğüne tanık oluyoruz. Uzun yıllardır faaliyete geçirilmeyen OSB konusunda masal anlatılıyor, son dönemde yaşanan su sıkıntıları, hastanedeki doktor eksiklikleri ile hayati öneme sahip cihazların olmayışı bugün Yalvaç’ın öncelikli problemleridir. ‘Su medeniyettir’ diyoruz, ama bu yıl özellikle yaz mevsiminde büyük su sıkıntısı yaşandı. Belediye yönetiminin altyapı eksikliğini 2019 yılında giderecekleri yönünde beyanları vardı. Ancak hala ortada bir şey yok su kesintileri var. Belediye bu konuda beceriksiz yönetimi sıkıntı yaşattı. İlçe merkezindeki yolların durumu da ortada, Yalvaç’ın acil olarak altyapı çalışmasını başlatması gerekli. Ekonomik gerilemeye karşın önlem alınmaması Yalvaç’tan göçü hızlandırmış, dolayısıyla küçülmesine sebep olmuştur” diyerek yerel yönetimlerin Yalvaç’ın önünü tıkadığını ifade etti.

Isparta’nın iktidar partisine mensup üç milletvekili olmasına rağmen Isparta genelinde bir sahipsizlik duygusunun hâkim olduğunu belirten Halıcı, “Sadece Yalvaç’ta değil ilimiz genelinde bir sahipsizlik var, ancak Yalvaç çok farklı bir ilçemiz, kadim bir merkez, zaman zaman il siyasetine yön vermiş Yalvaç’ın durumu hiç iyi değil. Bakın geçen hafta bir trafik kazası yaşadık, Yalvaçlının da Isparta’ya gitmek için kullandığı Eğirdir-Gelendost arasında meydana gelen kazada yaşanan üzücü tablo ilimizin sahipsizliğine en yakın bir örnek. Türkiye’nin her tarafında çift yol yaptıkları ile övünen iktidarın milletvekilleri kendi illerinde yaşanan bu tablo karşısında ne düşünürler acaba? Mevcut üniversiteyi bölerek ortaya çıkan ikinci üniversite ile övünmek en iyi bildikleri şey. O zaman yapılan itirazlara rağmen üniversiteyi böldüler, öğrenci sayısı artacağına azaldı. Bunlarda vizyon yok, plan yok, program yok, bakın elma yetiştiriciliği ne halde. Özellikle Isparta’da yaklaşık 20 yıldır tek bir yeni proje hayata geçirilmedi. OSB’den tutun havaalanına, üniversitesine kadar hepsi DYP – SHP ortak iktidarının eserleridir. Isparta’nın üç iktidar vekili var, ayrıca 12 ilçe belediyesi de iktidar partisinde olmasına rağmen nedense iktidarın kazanımlarını alamıyoruz” dedi.

İl Başkanı Halıcı ve beraberindeki CHP’liler akşam saatlerine kadar Yalvaç’ta gerek pazar yerinde gerekse çarşı merkezindeki işyerlerinde esnaf ve vatandaşların sorun ve isteklerini dinlediler.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Zeynep Turan
Etiketler: CHP, Isparta, İl, Başkanı, Yalım, Halıcı, ve, yönetim, kurulu, üyeleri, Yalvaç’ı, ziyaret, ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');