Haber Detayı
06 Mart 2021 - Cumartesi 14:11
 
CİMER'de büyük sessizlik!
CİMER'de büyük sessizlik! Vatandaşlar CİMER üzerinden başvurularını gerçekleştiremiyor.
GÜNDEM Haberi
CİMER'de büyük sessizlik!

Çalışmaları ve bütçesi ile sık sık gündeme gelen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na bağlı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), bir haftayı geçmesine rağmen internet üzerinden başvuru alımı yapmıyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, basına ilişkin görevleri dışında CİMER aracılığı ile yurttaşlardan “istek”, “görüş/öneri”, “ihbar”, “şikâyet”, “bilgi edinme hakkı” ve “teşekkür” başlıkları altında başvuruları kabul ediyor.

Bu başvuruların bazıları, CİMER’in iletişim numarasından da yapılabiliyor. Fakat bilgi edinme hakkı başvurusu, yalnızca CİMER’in internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. 

Sisteme e-Devlet üzerinden giren vatandaşlar, kimlik bilgileri, başvuru tipi ve başvuru konusu gibi konuları yazdıktan sonra, başvurunun muhatabı kurumu seçerek başvurusunu tamamlıyor.

“Başvuruyu tamamla” diyen vatandaşlara, başvurularının kabul edildiğine dair bir bildirim çıkıyor ve başvuru numarası veriliyor. Ve başvuruya ilişkin tüm süreç, başvuru tamamlandıktan sonra e-Devlet ve CİMER üzerinden “başvurularım” sekmesinden kontrolü sağlanabiliyor. Ne yazık ki CİMER, bir haftayı aşkın süredir internet sitesi üzerinden hizmet vermiyor.

‘ARIZA OLABİLİR’

Sisteme giren ve bilgi edinmek için  başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, sistemde gerekli tüm bilgileri doldurduktan sonra “başvuruyu tamamla” demesine rağmen site, başlangıç sayfasına geri yönlendiriyor.

Vatandaşlara, başvurunun tamamlandığına yönelik bir bildirim yapılmıyor ve başvuru numarası verilmiyor. e-Devlet üzerinden başvurularını kontrol eden vatandaşlar, başvurunun alınmadığını görünce konu gündeme geliyor.

CİMER’in iletişim numarasını arayıp bilgi almak isteyen vatandaşlara ise “sistemde arıza olabileceği” söyleniyor fakat arızanın ne kadar süreceği belirtilmiyor. Vatandaşlar, bilgi edinme başvurusu yalnızca internet üzerinden yapılabildiği için de başvurularını tamamlayamıyor ve bu süreç gerçeklememiş oluyor.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: CİMER'de, büyük, sessizlik!,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');