Haber Detayı
17 Ekim 2021 - Pazar 14:36
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan prompterı bıraktı kağıda bakarak cevapladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın prompter kullanarak gazetecilerin sorularını cevaplaması çok konuşulurken bu sefer de sorulara önündeki kağıda bakarak cevap vermesi sosyal medyanın gündemine oturdu.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan prompterı bıraktı kağıda bakarak cevapladı

Afrika turu gerçekleştirmek adına havalimanında olan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan  burada gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın soruları kağıda bakarak cevaplaması dikkatlerden kaçmadı.

17-20 Ekim tarihleri arasında, Angola, Togo ve Nijerya’ya gibi Afrika ülkelerine ziyarette bulunacak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gezi öncesi öncesi havalimanında gazetecilerin sorularına önündeki kâğıda bakarak cevap verdi. 

SORULAR ÖNCEDEN Mİ VERİLİYOR?

Basın toplantısı sırasında bir muhabirin Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları ve Merkez Bankası ziyaretine ilişkin sorulan soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önündeki metne bakarak yanıt vermesi akıllara "Sorular önceden mi veriliyor?" tartışmasını getirdi. Erdoğan'ın daha önce televizyonlarda ve mitinglerde promptera bakarak sorulara cevap vermesi çok konuşulurken bu sefer de kağıda bakarak soruları cevaplaması sosyal medyanın gündemine oturdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bürokratlarla ilgili söylediklerine kağıda bakarak “CHP'nin özlemini çektiği vesayet günleri artık geride kaldı. Boş heves. Türkiye hukuk devletidir. Bunu hatırlatıyorum. Bay Kemal'in adeta oyun oynadığı alan değildir.” şeklinde cevap verdi.

<iframe width="550" height="300" src="https://www.youtube.com/embed/e3GHfsdxy1o" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Zeynep Turan
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, prompterı, bıraktı, kağıda, bakarak, cevapladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');