Haber Detayı
14 Ocak 2022 - Cuma 17:27
 
Davutoğlu: 'AK Parti barajı geçemez'
Davutoğlu: 'AK Parti barajı geçemez.' Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Siyaset Özel programında AK Parti'nin 2023 seçimlerinde barajı geçemeyebileceğini iddia etti. Davutoğlu'nun iddiasına gazeteci Faruk Aksoy 'yok hocam yapmayın' dedi.
SİYASET Haberi
Davutoğlu: 'AK Parti barajı geçemez'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Haber Global kanalında Siyaset Özel programının konuğu oldu. Zaman zaman AK Parti'yi eleştirip, ittifak konularına değinen Ahmet Davutoğlu, DSP ile ANAP'ın baraj altı kaldığı seçimleri örnek göstererek "Seçimlerden önce ANAP ve DSP'yi anketlerde 20 civarında gösteriyordular. DSP 2'yi bulamadı. Bugün Parlamenter sisteme geçseler, dediğiniz seçim olsa AK Parti'nin oyları barajı geçer mi, MHP'nin oylarının zaten nerelerde kalacağı belli olmaz." diye konuştu.

2023 seçimlerinde AK Parti'nin kaybedeceğini söyleyen Ahmet Davutoğlu, "İster Cumhurbaşkanlığı sistemi uygulansın, isterse de Parlamenter sistem uygulansın, hiçbir şartta Türkiye'yi bu ekonomik yıkıma getirmiş iktidar partisinin kazanma şansı yok. Biz yeni bir Türkiye inşa edeceğiz." dedi.


"İttifaka eklemlenen bir parti olmayacağız"
Herhangi bir ittifakın içerisinde bulunmayacaklarını söyleyen Ahmet Davutoğlu, "Şöyle bir soru soruluyor bize, 'Var olan ittifakların içerisinde yer alacakmısınız?' bende diyorum ki var olan ittifakların yapısı değişecek. Ve biz herhangi bir ittifaka eklemlenen bir parti olmayacağız. Bu yapısal değişim esnasında kurucu partilerden biri olacağız." dedi.

<iframe src="https://www.internethaber.com/video-embed/2230632" width="550" height="305" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Su Akarsu
Etiketler: Davutoğlu:, 'AK, Parti, barajı, geçemez',
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');