Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 14:33
 
DEVA Partisi'nden 'eğitim politikası'na tepki
DEVA Partisi'nden 'eğitim politikası'na tepkisi: Hükümet sınıfta kaldı, hala yol haritamız yok. Hükümetinin Kovid-19 sürecinde eğitim politikalarında sınıfta kaldığını belirten DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Zehra Zeynep Dereli 'Virüs dünyada Ocak'ta başladı, Eylül ayındayız hala eğitimde ne yapacağımızın yol haritası yok' dedi.
SİYASET Haberi
DEVA Partisi'nden 'eğitim politikası'na tepki

DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Zehra Zeynep Dereli, koronavirüs sürecindeki eğitim politikalarının belirsizliği hakkında konuştu, "Virüs dünyada Ocak'ta başladı, Eylül ayındayız hala eğitimde ne yapacağımızın yol haritası yok" dedi. 

Dereli'nin açıklamaları şöyle: 

"Hükümet, ne yazık ki koronavirüs sürecinde eğitim politikaları kadar önemli, ülkenin geleceğini belirleyici bir alanda sınıfta kaldı. Sınav sorularını, sınav sistemini değiştirdikleri gibi koronavirüs zamanında da eğitimi bir yapboz tahtasına çevirdiler.

"GEREKLİ ALTYAPIYI HAZIRLAMAMIZ LAZIM"

Koronavirüsün dünyada çıkışı Ocak ayıydı, bugün Eylül ayındayız. Hala eğitimde ne yapacağımıza dair önümüzde bir yol haritası yok. Milli Eğitim Bakanı ve hükümete sesleniyoruz; lütfen artık önümüze yol haritasını koyunuz. Hepimiz önümüzü görmek istiyoruz. Eğer evden eğitime devam edilecekse bunun için gerekli altyapıyı hazırlamamız lazım.

basliksiz-1-001.jpg

"HEPİMİZİN EVLADI İYİ OKUMAYI HAK EDİYOR"

Değişim ile dönüşüm arasında çok büyük bir fark var. Biz eğitimi dönüştürmek istiyoruz. Neden? İnsan odaklı eğitim verebilmek için. Herkes için nitelikli eğitime erişim imkanı sağlayabilmek için. Hepimizin evladı en iyi şekilde okumayı hak ediyor. Çocuklarımızı 3 yaşından itibaren okula alarak, eğitimde fırsat eşitliğini yakalamalarını sağlamaya varıncaya kadar önümüzde uzanan çok önemli bir yol haritası var."

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: DEVA, Partisi'nden, 'eğitim, politikası'na, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');