Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 10:06
 
Ekonomist Devrim Zelyut'un dolar kuru tahmini şoke etti 17 TL iddiası
Ekonomist Devrim Zelyut'un dolar kuru tahmini şoke etti 17 TL iddiası. Dolar kurundaki hareketlilik sürerken ekonomist Devrim Zelyut'tan korkutan bir öngörü geldi. Zelyut, 'Esas şenlik Amerika Merkez Bankası FED. FED faizi 2022’de faizi artırdığında dolar kurunda 17 plus (üzeri) diyeceğiz.' dedi.
GÜNDEM Haberi
Ekonomist Devrim Zelyut'un dolar kuru tahmini şoke etti 17 TL iddiası

Dolar kuru uçtu piyasalar altüst oldu. Dolar/TL 12.20 seviyelerinden işlem görüyor. Ekonomist Evren Devrim Zelyut ve Remzi Özdemir, son gelişmeleri Avrasya Yatırım'ın Youtube kanalında değerlendirdi.

“Korkunç bir enflasyon dalgası geliyor” diyen ekonomist Evren Devrim Zelyut, dolar kuru için çarpıcı ifadeler kullandı.

"Bunları yapmazsak eğer 17 plus bizim kapımızı çalacak"

Zelyut, “Türkiye'de enflasyon, küresel enflasyon artıyor diyoruz. Bunun üstüne esas şenlik Amerika Merkez Bankası FED. FED, 2022’de ocak ayında faizi artırdığında dolar kurunda 17 plus diyeceğiz. Bunu durduracak tek bir şey var. Akıllı uslu ekonomi politikaları… Yandaşlara 5 maaş değil, ihaleler değil. Ayağını yorganına göre uzatarak bu kaynakları korumak lazım. Bunları yapmazsak eğer 17 plus bizim kapımızı çalacak. 2022'nin içinde. Bu bir yatırım tavsiyesi değil.” dedi. 

Ekonomist Remzi Özdemir ise dolar kuru hakkında, AK Parti ekonomi yönetimi ve Merkez Bankası yönetimini eleştirerek, “Tarih bunları belki yasal olarak yargılamasa bile insanların vicdanında yargılayacak. Enkazın vebalini taşıyacaklar. Kamuoyu vicdanına bırakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Zeynep Turan
Etiketler: Ekonomist, Devrim, Zelyut'un, dolar, kuru, tahmini, şoke, etti, 17, TL, iddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');