Haber Detayı
07 Şubat 2021 - Pazar 10:34
 
Esnaf kan ağlıyor. Oku da gör
Esnaf kan ağlıyor. Oku da gör. İYİ Partili Aylin Cesur Isparta’da ziyaretlerde bulundu. Ziyaretler esnasında bir kadın esnaf geçim sıkıntısını Cesur’a, “Bıçak kemiğe dayandı artık. Ben ne istiyorum biliyor musunuz? Akşam benim çocuklarım, benim çocuklarım derken bütün Türkiye’nin çocukları yatağa aç girmesin. Namerde muhtaç değil de merde de muhtaç olmayalım” sözleriyle anlattı.
SİYASET Haberi
Esnaf kan ağlıyor. Oku da gör

İYİ Partili Aylin Cesur’un Isparta’nın Yalvaç ilçesine yaptığı ziyaret sırasında bir kadın esnaf, derdini anlattı. Ekonomik olarak çok zor durumda olduğunu söyleyen esnaf Cesur’a şunları söyledi:

“BUNLARDAN HARAM YİYEN ÇIKMAZ DEDİK”
“Dört çalışanım vardı çıkardım. Mecbur. Bir sakat herifim var. Ayağı sakat. Onunla idare ediyoruz. İki oğlum var. Onların da işleri yok. Boşta geziyorlar. Yani ben kimseden bir yardım beklemiyorum. Kimse cebinden çıkarıp para vermesin. Ben yandım bitti artık. Aylin hanım biz bittik.

“ARTIK İNTİHARIN EŞİĞİNDEYİZ”
Artık intiharın eşiğindeyiz. Bak bunu samimi söylüyorum. Türkiye’nin ucu görünmüyor. Vallahi ben AK Parti’ye oy verdim bak. Yalan konuşmanın mantığı yok. İlk geldiklerinde; alınları secdeye değiyor, iyi insanlar, dürüst insanlar, bunlardan haram yiyen çıkmaz dedik ve verdik. Aslında biz MHP’liyiz. Bunu saklamanın bir mantığı yok. Koşar koşar MHP’ye oyumuzu veririz. Ama artık MHP’de bakacak... Ne varsa Meral’de var.

“BIÇAK KEMİĞE DAYANDI ARTIK”
Bıçak kemiğe dayandı artık. Ben ne istiyorum biliyor musunuz? Akşam benim çocuklarım, benim çocuklarım derken bütün Türkiye’nin çocukları yatağa aç girmesin. Namerde muhtaç değil de merde de muhtaç olmayalım. Kim gelirse gelsin.”

“BİZ NE OLACAĞIZ?”
İYİ Partili Cesur’a dert yanan esnaf, devletin esnafa yapacağı yardımlara dair şunları söyledi:

“Günde beş kilo çay satıyorduk biz. Şimdi günde yarım kilo çay satıyoruz. Kira yardımı dediler, üç yüz lira kiramız. Ret geldi. Neymiş efendim? Kira vermeyecekmişiz. Maliye kaydımız olacakmış. Yalvaç’ta 100 tane dükkan varsa 99’u önden veriyor parayı. Kimse Maliye’ye gitmez, bankaya yatırmaz parayı. Biz ne olacağız?

"‘AÇLIĞIMIZDAN ÖLECEĞİZ’ DEDİĞİMİZDE BİR SOMUN EKMEK SANIYORLAR"
Bin lira yardım dediler, o da yok. Alamadık. İşte kayıtlarımız orada herkes bakabilir. Nereye de istiyorsanız oraya da yayınlayın. Hiç kimseden de korkum yok. Açlığımızdan öleceğiz. ‘Açlığımızdan öleceğiz’ dediğimizde bir somun ekmek sanıyorlar. Mesele somun ekmek değil. Kiramı yatıramıyorum. Çoluğumuz, çocuğumun cebine koyamıyorsam açlık budur. Bak elektriği kesmeye gelmişler. 700 lira elektriğim geldi. İki, üç gündür gelip gelip gidiyorlar. Çağ ocağı tüm gün elektrikle çalışıyor ya, elektriğim yüksek geliyor.”

Yeniçağ

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Esnaf, kan, ağlıyor., Oku, da, gör,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');