Haber Detayı
24 Şubat 2021 - Çarşamba 12:34
 
Flaş iddia! Berat Albayrak geri dönüyor! Erdoğan AKP'yi kime bırakıyor
Flaş iddia! Berat Albayrak geri dönüyor! Erdoğan AKP'yi kime bırakıyor
SİYASET Haberi
Flaş iddia! Berat Albayrak geri dönüyor! Erdoğan AKP'yi kime bırakıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin gelecek ay yapılması planlanan kongresinde parti genel başkanlığından ayrılacağı ve Berat Albayrak'ın da kabinede görevlendirileceği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek ay yapılması planlanan kongresinde AKP genel başkanlığından ayrılacağı ve Hazine ve Maliye Bakanlığın'ndan istifa eden Berat Albayrak'ı da kabinede farklı bir bakanlıkta görevlendireceği iddia edildi.

KRT'de gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Barış Yarkadaş, AKP'ye yakın kişilerle yaptı görüşmede Berat Albayrak'ın mart ayında yapılacak AKP kongresinden sonra kabinede veya partide görevlendirileceğini söyledi. 

Yarkadaş, ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP Genel Başkanlığı'nı Numan Kurtulmuş'a bırakacağını iddia etti.

Yarkadaş, Erdoğan'ın AKP'den ayrılması konusuda KRT'de canlı yayında şu ifadeleri kullandı:

"Şuanda AKP kongresine hazırlanıyor. Tayyip Erdoğan, bu kongrede partili cumhurbaşkanlığı tartışmasından çıkmak için, yerini daha ılımlı bir isme bırakmayı düşünebilir. Bu Numan Kurtulmuş olabilir, Süleyman Soylu'nun ismi söyleniyor ama ben ona ihtimal vermiyorum.Berat Albayrak'ın ismi de gündeme getiriliyor ama onu çok mümkün görmüyorum. Eğer Erdoğan AKP genel başkanlığından dışarı çıkıp sadece cumhurbaşkanı şapkasıyla siyaset yapmak isterse bu kişi Numan Kurtulmuş olabilir" dedi.

Ayrıca Barış Yarkadaş, bazı AKP'ye yakın kaynakların ise Berat Albayrak'ın Enerji Bakanlığı'na getirilebileceği iddiasında bulunduğunu ifade etti. 
Kaynak: Editör: Mihrican Gültekin
Etiketler: Flaş, iddia!, Berat, Albayrak, geri, dönüyor!, Erdoğan, AKP'yi, kime, bırakıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');