Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 10:27
 
Hak yemek sol elle yemek yemek kadar dikkat çekmedi bu ülkede
Hak yemek sol elle yemek yemek kadar dikkat çekmedi bu ülkede
DİĞER Haberi
Hak yemek sol elle yemek yemek kadar dikkat çekmedi bu ülkede

Diyanet İşleri Yüksek Kurulu, "Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır?" sorusuna, "Sol elle şeytanlar yemek yer" diye yanıt vermesi tekrar gündeme geldi.

Diyanet İşleri Başkanı'ndan o programlara dikkat çeken uyarı - Son Dakika  Haberleri İnternet

Din İşleri Yüksek Kurulu'nun, "Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır?" sorusuna verdiği yanıt, tekrar gündeme geldi.

Diyenetin verdiği yanıt şu şekildeydi:

“Yeme-içmeyle ilgili genel ilkeleri belirleyen Hz. Peygamber (s.a.s.), sol elle yeme-içmeyi hoş karşılamamıştır. Nitekim o, bu konu üzerinde önemle durmuş; şeytanların sol elle yiyip içtiklerini haber vererek ümmetini uyarmış ve çocuklara sağ elle yemek yemeyi öğretmiştir.

Hz. Peygamber'in sağ elle yeme ve içme konusundaki tavsiye ve irşadlarına uymak her müslümanın vazifesidir. Bu nedenle anne ve babaların çocuklarına diğer yemek adabıyla birlikte sağ elle yeme ve içmeyi de öğretmeleri gerekir. Fizikî bir engel sebebiyle sağ eliyle yiyemeyen kimselerin sol elle yeme içmesinde ise bir sakınca yoktur.”

Bu cevap akıllara Türk yazar İsmet Özel'in sözünü getirdi...

''Hak yemek sol elle yemek yemek kadar dikkat çekmedi bu ülkede''

Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: Hak, yemek, sol, elle, yemek, yemek, kadar, dikkat, çekmedi, bu, ülkede,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');