Haber Detayı
24 Şubat 2021 - Çarşamba 10:31
 
Hande Fırat yazdı
Hande Fırat yazdı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP yönetiminde ve kabinede değişikliğe gideceğini iddia etti
SİYASET Haberi
 Hande Fırat yazdı

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP yönetiminde ve kabinede değişikliğe gideceğini iddia etti. 

Gazetedeki köşesine dikkat çeken iddiayı taşıyan Hande Fırat, " AK Parti’de kongre sürecinde sona geliniyor. 24 Mart günü büyük kongre yapılacak. AK Parti kulislerinde kongre sürecinde, yani önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceği konuşuluyor" diye yazdı.

Fırat yazısında şöyle anlattı:

"Erdoğan’ın bu değişikliklerle reformlara ve ekonomiye ağırlık vererek, 2023 yılına da hazırlık yapacağı konuşuluyor. Avrupa Birliği ve ABD’ye, onlardan gelen tüm olumsuz adımlara rağmen “kazan-kazan” formülüne dayalı, iyi ilişkiler kurulmak istendiği mesajı veriliyor. Batı’nın Türkiye’den insan hakları ve demokrasi konusunda somut adımlar görmek istediği de biliniyor. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte İnsan Hakları Eylem Planı’nın açıklanması bekleniyor."

 

Kaynak: Editör: Aylin Akarsu
Etiketler: , Hande, Fırat, yazdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');