Haber Detayı
03 Ağustos 2021 - Salı 11:35
 
Her şeyin başladığı yer alarmda!
Her şeyin başladığı yer alarmda! Tüm vatandaşlara test yapılacak
SAĞLIK Haberi
Her şeyin başladığı yer alarmda!

Koronavirüsün dünyaya yayıldığı yer olarak biline Vuhan'da bir yılın ardından yeniden vakaların görülmesi sonrası tüm vatandaşlara test yapılması kararı alındı.

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünyaya yayıldığı ve her şeyin başladığı yer olan Çin'in Vuhan kenti, bir yılın ardından yeni vakaların görülmesi sonrası alarmda. Tüm vatandaşlara test yapılması kararı alındı.

Dünyanın geri kalanı virüsle boğuşurken aldığı tedbirlerle nispeten kısa bir süre zarfında hayatı büyük ölçüde normale döndüren Çin'de Delta varyantı nedeniyle temmuz ortasından bu yana 400'den fazla yurtdışı bağlantısı olmayan vaka kayıtlara geçti.

11 milyon nüfuslu Vuhan'da da 7 göçmen işçide koronavirüs tespit edildi. Şehrin üst düzey yetkililerinden Li Tao bugün yaptığı açıklamada Vuhan'da yaşayan herkese test yapılacağını açıkladı.

Başkenti Pekin'de de ulaşım kısıtlandı. Delta varyantının Pekin'de yayılımını durdurmak amacıyla şehre giden bazı uçuşlar ile tren ve otobüs seferleri durduruldu.

KARAR

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Aylin Akarsu
Etiketler: Her, şeyin, başladığı, yer, alarmda!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');