Haber Detayı
11 Mart 2021 - Perşembe 15:18
 
HGS ve OGS'de yeni uygulama
HGS ve OGS'de yeni uygulama
TEKNOLOJİ Haberi
HGS ve OGS'de yeni uygulama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, HGS ve OGS Borç ve Bilgilendirme Hizmeti adı altında yeni bir uygulamanın e-devlete yüklendiğini duyuru yaptı Sürücüler kaçak geçişleri ve trafik cezalarını rahat görebilecek ve sistem üzerinden ödeme yapabilecek.
e-Devlet’ e yüklenen yeni uygulama ile kişiler “Araçlarım” bölümüne girerek ihlalli geçişlerini görüş sağlayabilecek. İhlalli geçiş yapan kişiler daha önce cezalarla ilgili sorun yaşadıklarını belirten Bakanlık, bu hizmetten önce ceza aldıklarının farkında olmayan kişilerin e-Devlette hayata geçirilen yeni uygulama ile “Araçlarım” bölümüne girerek HGS ve OGS Borç ve Bilgilendirme hizmeti alabileceklerini önemle duyurdu. Bakanlık aynı zamanda bu uygulama ile 15 günlük yasal süreç sonunda ödenmeyen geçiş ücretlerine katlanarak uygulanacak olan idari para cezalarının önüne de geçilmiş olacağını duyurdu.
E-DEVLET BİLGİLERİNİN GÜNCEL OLMASI GEREKİYOR
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı; Osman Gazi Köprüsü, Yavuz Sultan Köprüsü, İzmir Otoyolu, Ankara-Niğde Otoyolu, Avrasya Tüneli gibi yap-işlet-devret modellerinde ihlalli geçişlerin sık yaşandığını belirterek, geçiş sonrasında e-Devlet bilgileri güncel olan vatandaşlara 15 gün içerisinde 2 kez mail yoluyla ve SMS ile bilgi verileceğinin açıkladı.
Araçlarda bulunan HGS geçiş etiketlerinin çeşitli faktörlerden dolayı bozulabildiğini ve kişilerin genellikle bunun farketmeden  ihlalli geçiş yaptıklarını ifade eden Bakanlık, TÜVTÜRK araç muayene ista.syonlarında bu etiketlerin kontrol edileceğini ve kişilerin bu noktada bilgilendirileceğini önemle duyurdu

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Aylin Akarsu
Etiketler: HGS, ve, OGS'de, yeni, uygulama,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');