Haber Detayı
06 Mart 2021 - Cumartesi 16:41
 
İzmir'de başörtü skandalı!
İzmir'de başörtü skandalı! İzmir’in Bayraklı ilçesinde bir okulda başörtü skandalı gündeme geldi.
GÜNDEM Haberi
İzmir'de başörtü skandalı!

İzmir’in Bayraklı ilçesinde bir okulda başörtü skandalı gündeme geldi. Bayraklı Cemil Atlas İlkokulu 4. sınıf öğrencisi H.N.H. isimli kız öğrenci, önce öğretmeni tarafından ardından da okul Müdür Yardımcısı tarafından, “diğer öğrencilere kötü örnek olacağı” bahanesiyle okula alınmadı.

Cemil Atlas İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi H.N.H., pandemi sebebiyle okullara ara verildiği dönemde kendi isteğiyle başörtüsü takmaya başladı. Başı açık olan annesi, kızının bu kararına itiraz etmeyip saygı duydu ve kızına destek verdi. H.N.H isimli kız öğrenci, pandemi sonrası yüz yüze eğitimin başlaması nedeniyle 4 Mart günü okuluna gitti, başka bir sınıf öğretmeni olan ve aynı zamanda Müzik dersine de giren Ercan T. İsimli öğretmen, 4. Sınıf öğrencisi H.N.H’den başını açmasını istedi. Öğrencinin başını açmayacağı ısrarları üzerine öğretmen Ercan T. başını örtmesinin yanlış olduğunu söyleyerek başını açması için 4. Sınıf öğrencisi H.N.H’yi zorladı. H.N.H bu ısrarlara karşılık açmamakta dirense de başı zorla açtırıldı.

"ÖĞRENCİLERE KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR"

AVAZTURK'te yer alan habere göre; 5 Mart Cuma günü de sabah okuluna giden kız öğrenci H.N.H., bu kez de Okul Müdür Yardımcısı Nilay P.’nin baskılarına maruz kaldı. Müdür yardımcısı Nilay P., öğrenciye başını açmasını, diğer öğrencilere kötü örnek olacağını söyledi. Öğrencinin bu isteği kabul etmemesi üzerine okula almayarak okul girişindeki güven kulübesine oturtuldu. Bu arada da öğrencinin annesi S.P.’yi arayarak, “Senin çocuğun başını açmıyor, başı kapalı okula alamam. Okulda kötü örnek oluyor" ifadelerini kullandı. Bunun üzerine öğrenciyi, yarım saat kırk dakika kadar bekletildiği güvenlik kulübesinden dedesi alarak evine götürüldü.
Anne S.P, okullar açılmadan önce kendisinin sınıf öğretmeni ile görüştüğünü ve çocuğunun kapandığını kendisinin normal karşıladığını onların da anlayışlı olmasını istediğini ve üzerine fazla gitmemelerini söylediğini, sınıf öğretmeninin de, Yönetimle konuyu görüşeceğini belirttiğini aktardı.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İzmir'de, başörtü, skandalı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');