Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 14:40
 
Kaplan: İslâmî kesimler güle oynaya sekülerleşiyor, çocukları deizme, ateizme doğru kayıyor
Kaplan: İslâmî kesimler güle oynaya sekülerleşiyor, çocukları deizme, ateizme doğru kayıyor. Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, 'Toplumun sekülerleşmesi süreci, sağ-muhafazakâr iktidarlar eliyle gerçeğe dönüştürüldü.Gelinen noktada İslâmî kesimler güle oynaya sekülerleşiyor, İslâmî duyarlıklarını yitiriyor, hatta İslâmî kesimlerin çocukları deizme, ateizme doğru kayıyor' şeklinde görüşünü belirtti.
YEREL Haberi
Kaplan: İslâmî kesimler güle oynaya sekülerleşiyor, çocukları deizme, ateizme doğru kayıyor

Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, “Toplumun sekülerleşmesi süreci, sağ-muhafazakâr iktidarlar eliyle gerçeğe dönüştürüldü. Gelinen noktada İslâmî kesimler güle oynaya sekülerleşiyor, İslâmî duyarlıklarını yitiriyor,  hatta İslâmî kesimlerin çocukları deizme, ateizme doğru kayıyor” şeklinde görüşünü belirtti.

Kaplan, "Türkiye, tarihî bir süreçten geçiyor: 7 milyonluk genç kuşağın 5 milyonu bu ülkeye, bu ülkenin ruhuna, ruh köklerine, İslâm’a olan aidiyet bilincini de aidiyet bağlarını da kaybetmiş durumda. İslâm’la ilişkisi sıfırlanan, aidiyet bilinci yok olan kuşaklar, bu toprakları koruyamazlar. Köklü bir direniş, diriliş ve varoluş yolculuğuna ihtiyacı var bu toplumun. Böyle giderse, bu toplum İslâm’ı terk eder ve yok olma sürecine sürüklenir -Allah muhafaza. Bu toplum varlığını İslâm’a borçludur." İfadelerini kullandı.

Kaplan, "Tarihte varlık göstermesini, tarihin akışını değiştirecek büyük medeniyet yolculukları gerçekleştirmesini İslâm’a borçludur. İki asırlık modernleşme tecrübesi, Cumhuriyet’le birlikte önce devletin bütün kurumlarının İslâm’dan arındırılmasıyla sonuçlandı. İkinci aşamada da toplumun seküler zihin kodlarına göre yeniden inşa edilmesiyle birlikte İslâm’dan uzaklaştırılması projesi yürürlüğe konuldu." düşüncesini dile getirdi.

Kaplan, "Toplumda süratle gerçekleşen bir İslâm’ı terk etme süreci yaşanıyor... Oysa bu toplum İslâm’ı kaybederse hiçbir şeyi kazanamaz, varlığını bile sürdüremez. Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesi asıl şimdi başlıyor... Dünyanın tam da İslâm’a şiddetle ihtiyaç duyduğu, salgını bile İslâm’ın temizlik anlayışı ve korunma yöntemleriyle yenmeye çalıştığı bir zaman diliminde, Türkiye’nin, toplumun İslâm’ı terk ediyor olması, ürperticidir insanlığın geleceği adına. Bu toplumun yeniden Müslümanlaşması, adalet, hak-hukuk, helâl haram ölçüleri gibi İslâmî ilkeler ışığında yeniden inşa edilmesi gerekiyor. Eğitimin, kültürün, sanatın, medyanın sömürgeci, mankurtlaştırıcı bir zihniyetle adeta toplumu yok etmek için savaştığı bir ortamda toplum, genç kuşaklar İslâm’ı terk etmeyecekler de ne yapacaklar! Acil önlemler alınması şart. Türkiye’nin istiklal ve istikbali tehlikelide!" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: (EG) - Ege Haber Editör:
Etiketler: Kaplan:, İslâmî, kesimler, güle, oynaya, sekülerleşiyor,, çocukları, deizme,, ateizme, doğru, kayıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');