Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 19:48
 
Kemal Kılıçdaroğlu Sinop'ta bir muhtarın HDP çıkışı ile zor anlar yaşadı
Kemal Kılıçdaroğlu Sinop'ta bir muhtarın HDP çıkışı ile zor anlar yaşadı. Sinop'ta 'CHP'nin HDP ile ittifaktan rahatsızlığını' dile getiren muhtar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na zor anlar yaşattı.
SİYASET Haberi
Kemal Kılıçdaroğlu Sinop'ta bir muhtarın HDP çıkışı ile zor anlar yaşadı

Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaret ettiği illerde terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'yle ittifak kurduğu gerekçesiyle zor anlar yaşıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop'ta muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarların sorunlarını dinleyen CHP Lideri, bir muhtarın tepkisiyle karşı karşıya kaldı.

HDP ile ittifak soruldu

Ekonomik olarak yaşadığı problemleri dile getiren muhtar ardından Kemal Kılıçdaroğlu,"Dürüst konuşuyorsunuz ama HDP ile sizin şeye, ona.. Karşı çıkıyorum." diyerek CHP-HDP ittifakından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri derin bir endişeyle dinlediği ve sözleri tek tek not ettiği görüldü.

"HDP'yle beraber bir parti olduk demedik"

Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüye çıktıktan sonra muhtarlardan gelen HDP tepkisine cevap verdi. CHP Lideri, HDP ile ittifak yapmadıklarını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, "HDP ayrı parti biz ayrı partiyiz. Biz hiçbir zaman HDP'yle beraber bir parti olduk demedik. Ama bizim bir özelliğimiz var. Biz, zulmün karşısında susmayız." dedi.

Kaynak: Yeniakit.com

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Zeynep Deniz
Etiketler: Kemal, Kılıçdaroğlu, Sinop'ta, bir, muhtarın, HDP, çıkışı, ile, zor, anlar, yaşadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');