Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 09:58
 
Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken adaylık çıkışı
Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken adaylık çıkışı.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gündemdeki adaylık tartışmalarının ülkenin ve toplumun değil, kendi iktidarlarının, halka söyleyecek sözü kalmamışların yapay gündemi olduğunu düşündüğünü belirtti.
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken adaylık çıkışı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

PolitikYol'a konuşan Kılıçdaroğlu, adaylık tartışmaları ile ilgili olarak, cumhuriyetin ikinci yüzyılına girerken tarihsel sorumluluklarının farkında olduklarını ve tartışmalarının ülkenin ve toplumun değil, kendi iktidarlarının, halka söyleyecek sözü kalmamışların yapay gündemi olduğunu düşündüğünü ifade ederek, temel amaçlarının da “Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak” olduğunu vurguladı.

"SAVUNDUĞUMUZ İLKELERLE ÇELİŞİRİZ"

Kılıçdaroğlu  “Tek adam rejimine karşı çıkan, o rejimi değiştirme iddiasını taşıyan ve bunu değiştirecek güce ulaşmış bir ittifakta tek kişinin belirleyici olmasını beklemek kendi kendimizle, savunduğumuz ilkelerle çelişmek olur” sözlerini sarf etti.

Kemal Kılıçdaroğlu ayrıca, Türkiye’yi ortak akla, ortak vicdana, ortak duygu ve düşünceye sahip bir ülke haline getirmek için mücadele ettiklerini belirterek, “Bizim ortaklığımız salt iktidarı hedefleyen bir ortaklık değildir. Bizim ortaklığımız ülkeyi ve kurumları ayağa kaldıracak, yeniden inşa edecek bir seferberlik ve büyük bir dayanışmadır. Kurtuluş ve kuruluş ruhunun cisimleşmesidir.”  ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Beyza Kılınç
Etiketler: Kılıçdaroğlu'ndan, dikkat, çeken, adaylık, çıkışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');