Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 13:43
 
Masonlar darbelerde her zaman etkili oldu
Masonlar darbelerde her zaman etkili oldu
GÜNDEM Haberi
Masonlar darbelerde her zaman etkili oldu

Sadece gündemdeki muhtıra değil, Türkiye’deki bütün darbe, girişim ve muhtıralarda localar aktif rol oynadı. 27 Mayıs’ın görünen yüzü Cemal Gürsel ile perde arkasındaki güç olan İsmet İnönü’nün localarla ilişkileri araştırmalara konu olurken, CHP’nin mason Genel Sekreteri Kasım Gülek de darbenin önemli figürlerinden birisiydi.

Sadece gündemdeki muhtıra değil, Türkiye’deki bütün darbe, girişim ve muhtıralarda localar aktif rol oynadı. 27 Mayıs’ın görünen yüzü Cemal Gürsel ile perde arkasındaki güç olan İsmet İnönü’nün localarla ilişkileri araştırmalara konu olurken, CHP’nin mason Genel Sekreteri Kasım Gülek de darbenin önemli figürlerinden birisiydi. Darbecilerin ABD ilişkisi, Gülek üzerinden yürüyordu. Darbeden yıllar sonra TBMM’de Araştırma Komisyonu’na bilgi veren Milli Birlik Komitesi (MBK) üyesi Talat Turhan, “Masonlar darbelerde her zaman etkili olmuştur. 27 Mayıs’ın önemli isimlerinden MBK üyesi Orhan Kabibay, Ankara’da bir masonun evinde kalıyordu” ifadelerini kullanmıştı.

12 EYLÜL’DE DE ONLAR VAR

  • 12 Eylül’de darbecilerin 1 numarası Kenan Evren’in 1958-59 yılları arasında Kore’de görev yaparken Amerikalıların üyesi bulunduğu bir mason locasına kayıt yaptırdığı biliniyor. 28 Şubat sürecinin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı ile İkinci Başkan Çevik Bir de localarla içli dışlı idi. Karadayı öldüğünde Büyük Kulüp tarafından üye sicil numarası verilerek taziye mesajı yayınlanmıştı. 15 Temmuz’da ise cuntacılar, masonik ilişkileri bulunan Fetullah Gülen’dan aldıkları talimatla ülkeyi kan gölüne çevirmişti.

Almanya Yahudilerin Tehlikeli olduğunu öğrenince. ya sürgüne yada diri diri fırınlarda yakmış Osmanlı devleti gemi ve tirennen ülkemize getirmiş ,vatandaşım vermiş ,yer vermiş her türlü imkanı vermiş fakat bunlarda diğerleri gibi bize hep hainlik Ettilet halada Ediyorlar Ne demişler atalarımız iyilikten maraz doğar ,Temel iyiliğe sormuş nere gidişin diye oda hasır altına demiş. Temel bu sefer kötülüge sormuş Nere gideydin demiş oda baş köşeye demiş ,bizim ejdadımız dünyadaki tüm maumlara ,Tüm insanlara yardım etmiş ediyorsa Bize herzaman bu kişiler ve bunların çocukları kötülük etti halada ediyorlar , yakında Suriyelilerde öyle

olacak hiç süpediz ,Suriye'de bir cokyeri alındı Neden gitmiyorlar neden gönderiyoruz ,benim mehmetcigim.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer Akyol
Etiketler: Masonlar, darbelerde, her, zaman, etkili, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');