Haber Detayı
19 Eylül 2021 - Pazar 09:42
 
Mehmet Ceyhan: Arı sokmuş gibi bağıranlar için!
Mehmet Ceyhan: Arı sokmuş gibi bağıranlar için! Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs aşısı ile ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Prof. Dr. Ceyhan, Osmanlı döneminde yapılan zorunlu aşı uygulaması ile ilgili bir fotoğraf paylaştı.
SAĞLIK Haberi
Mehmet Ceyhan: Arı sokmuş gibi bağıranlar için!

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla aşı karşıtlarına mesaj verdi.

Osmanlı dönemine ait bir aşı sertifikasını Twitter hesabından yayınlayan Prof.Dr. Ceyhan, şu açıklamaları yaptı:

"Zorunlu aşı uygulamasını duyunca arı sokmuş gibi bağıranlar için: Osmanlı İmparatorluğu’nda 1908 (1326)daki salgında kullanılan aşı sertifikası. Mısır, Girit gib imparatorluk topraklarında da zorunlu aşılama uygulanıyor. Kimse buna karşı toplantılar düzenleyemiyor."

BU HAKKI DA SİZE CUMHURİYET SAĞLIYOR

Ceyhan yayınladığı paylaşımda aşı karşıtlığına karşı yapılan eylemlerin Cumhuriyet sayesinde sağlandığını, "Bu hakkı da size Cumhuriyet sağlıyor. Ben aşılanmayacağım, çocuğumu aşılatmayacağım deme hakkı gibi. Hele yalanlarla kitleleri kışkırtmak! Bu ne hakkı derseniz, o hak değil, anlayana bir vicdan ve hukuk sorunu" sözleriyle anlattı.

türktime

 

 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Aylin Akarsu
Etiketler: Mehmet, Ceyhan:, Arı, sokmuş, gibi, bağıranlar, için!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');