Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 22:51
 
Mehmet Ocaktan: Kimseye gurur kibir satmayalım milletle inatlaşılmaz
Mehmet Ocaktan: Kimseye gurur kibir satmayalım milletle inatlaşılmaz.
YAZARLAR Haberi
Mehmet Ocaktan: Kimseye gurur kibir satmayalım milletle inatlaşılmaz

Karar Gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan'ın bügünkü köşe yazısında; Bu sözler Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ait. Erdoğan İstanbul il kongresinde yaptığı konuşmada dedi ki: “Kimseye gurur, kibir satmayalım. Millete küsülmez, milletle inatlaşılmaz, millete husumet beslenmez, millete rağmen iş yapılmaz.”

Demokratik siyasete inanan herkesin hiç tereddüt etmeden altına imza atacağı sözler bunlar… Evet AK Parti aynen bu ilkelerle ve ortak akıllar yola çıkmıştı. Nitekim ilk gün samimiyetle ortaya konan bu ilkeler sayesinde millet nezdinde büyük bir teveccühe mazhar olmuş ve bütün seçimlerden zaferle çıkmış, milletin makus talihini yenme konusunda da önemli mesafeler kaydetmişti.

Ancak aynı AK Parti kendi koyduğu demokratik hedeflerden vazgeçerek, hatta demokrasi, hukuk, özgürlük gibi değerlere adeta savaş açmaya başladığı için hem AK Parti, hem de Türkiye kaybetmeye başlamıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da altını çizdiği gibi Eğer bir siyasi parti milletle inatlaşmaya ve topluma tepeden bakan jakoben bir anlayışa evrilmeye başlamışsa, o siyasi hareketin ayağını sağlam basması gereken zemin kaymaya başlamış demektir.

Maalesef AK Parti şimdi tam da böyle bir savrulma sürecini yaşıyor. Erdoğan doğru şeyler söylüyor, ama ne yazık ki partisi artık bu doğrularla mutabık değil. Daha da vahim olanı, AK Parti’nin bu doğrulara savaş açmış olmasıdır…

Yazının tamamı için tıklayınız...

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Mehmet, Ocaktan:, Kimseye, gurur, kibir, satmayalım, milletle, inatlaşılmaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');