Haber Detayı
17 Ekim 2021 - Pazar 15:30
 
Milletvekili Cesur’dan Mevlid Kandili Mesajı
Milletvekili Cesur’dan Mevlid Kandili Mesajı.
YEREL Haberi
Milletvekili Cesur’dan Mevlid Kandili Mesajı

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü idrak etmenin sevincini yaşadıklarını ifade eden Milletvekili Cesur, Mevlid Kandili’nin tüm insanlık için sağlık ve iyilikler getirmesini diledi.
Mevlid Kandili’nin, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i ve bütün insanlığa vermiş olduğu mesajları en iyi şekilde anlamak için bir vesile olduğunu ifade eden Cesur, “Sevgili Peygamberimizin herkese örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara iyilik etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz” dedi.
Cesur, “İçinde bulunduğumuz bu zor zamanlarda da, Peygamberimizin öğütlerini en doğru bir şekilde özümsemeye, birbirimize yardım etmeye daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Bu bakımdan Mevlid Kandili’ni, Peygamberimizi ve O’nun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak gerekmektedir.
Bu mübarek günü idrak ederken, pandemi ile mücadele ettiğimiz bu günlerde, hayatını kaybeden vatandaşlarınıza Yüce Allah’tan Rahmet ve acılı ailelerine sabır diler, hayatı pahasına gayret sarf eden sağlıkçılarımıza ve tüm görevlilere güç, kuvvet vermesini temenni ederim.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk-İslam aleminin ve milletimizin Mevlid Kandili’ni tebrik eder, Allah’tan milletimizin birlik ve beraberliğinin daim olmasını dilerim”

 
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Zeynep Turan
Etiketler: Milletvekili, Cesur’dan, Mevlid, Kandili, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');