Haber Detayı
28 Şubat 2021 - Pazar 12:42
 
O gün bunları hayal bile edemezdik
O gün bunları hayal bile edemezdik
YEREL Haberi
O gün bunları hayal bile edemezdik

Özel, 28 Şubat’ı anlattı
Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel 28 Şubat post modern darbenin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj paylaştı. 28 Şubat sürecinde Isparta’da yaşananlar ve yaşadıklarını anlatan Özel, şunları kaydetti:
“Evet Gençler;
28 Şubat sürecinde,
Isparta’da 
Başörtüsü yürüyüşünde , Başörtüsüne özgürlük için el ele eylemlerinde hep en ön saflardaydık, değişik gerekçelerle ,uydurma suçlarla, bir çok kardeşimiz çeşitli soruşturma ve koğuşturmalara muhatap olurken, bu kardeşlerimizin Avukatlığını yaptık, niye bunları savunuyorsunuz, bunlar boş işler netice alamazsınız diyerek bize tehdit ve şiddette bulunan emniyet mensuplarını  gördük. Üniversitemizde ki bütün fakültelerde hatta ilahiyat fakültesinde bile başörtülü kardeşlerimiz derslere alınmazken, diplomaları verilmezken bir çok kardeşimizin Vekaletnamesini aldık, hatta ilahiyat dekanı ile görüşmemizde niye bunları savunuyorsunuz gerçi bunlar olmasa para kazanamazsınız diye konuşunca ‘bak hoca haddini bil biz bunlardan kuruş para almayız hak mücadelesini Hakk’ın rızası için yaparız’ diyerek makamında büyük bir kavgamız olmuştur. Ülkemiz nereden nereye geldi.
O zaman bugünleri hayal bile edemezdik.
Onun için, içinde bulunduğumuz halin kıymetini çok iyi bilelim.”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: O, gün, bunları, hayal, bile, edemezdik,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');