Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 20:50
 
Okan Müderrisoğlu: 'Cumhurbaşkanının mesajları ve siyasetin istikameti...'
Okan Müderrisoğlu: 'Cumhurbaşkanının mesajları ve siyasetin istikameti...'
SİYASET Haberi
Okan Müderrisoğlu: 'Cumhurbaşkanının mesajları ve siyasetin istikameti...'

Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, "CHP'nin başını çektiği, giderek sistematik hal alan karalama kampanyası karşısında eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için sergilenen dayanışma, pek çok açıdan detaylı analizi hak ediyor. Albayrak için Cumhurbaşkanı devreye girdikten sonra birdenbire taktik yaklaşım sergileyenler hâlâ işin özünü kavramış değil!" görüşünü savundu. 

Müderrisoğlu yazısında, "Damat sıfatı üzerinden kurgulanan süreç, icraatına dair eleştiri içeriğini ve sınırlarını çoktan aştı. Aileyi ve değerlerini yıpratmaya dönüştü. Yani, olup biteni uzaktan izlemeyi tercih eden AK Partililer bile bir gün aynı akıbetin kendisini beklediğini anladı. Albayrak'ın, bir dönem adeta 'siyasi paratoner' haline geldiği giderek kabul görmeye başladı. Yani, itibar suikastinin Albayrak'la sınırlı kalmayacağı, hemen her AK Partili için de benzeri yakın tehlikenin oluştuğu görüldü." düşüncesini dile getirdi.

Müderrisoğlu şu ifadeleri kullandı: 

"Açık hedefte Albayrak bulunurken bile aslında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AK Parti kurumsal kimliğiyle de alttan alta hesaplaşmanın sürdüğü idrak edildi. Yani, malum çevrelerin meseleleri esasen Erdoğan'dı ve öyle olmaya da devam ediyor. Muhalefetin algı operasyonuna karşı samimiyetle görüş beyan eden veya argüman üretenler kadar, konjonktüre göre pozisyon alanlara rastlansa da günün sonunda AK Parti yek vücut olabileceğini ortaya koymuş oldu. Albayrak üzerine oynanan oyun, çarpıcı biçimde AK Partili olma bilincini uyandırdı. Devleti yönetenler ve aldıkları kararlar, demokratik denetime açıktır. Lakin bu görünüm içinde ajandası farklı olanlar ile kimi AK Partili yöneticilerin tuhaf bir ortak paydada buluşuyor olması sakattı. Geç de olsa o yanlıştan dönülmesi bile ilerisi için önemlidir.

Albayrak için Cumhurbaşkanı devreye girdikten sonra, kısa vadeli kariyer varsayımı ile birdenbire taktik yaklaşım sergileyenler var ya... Onlar hala işin özünü kavramış değiller!"

Kaynak: Editör: Aylin Akarsu
Etiketler: Okan, Müderrisoğlu:, 'Cumhurbaşkanının, mesajları, ve, siyasetin, istikameti...',
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');