Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 15:16
 
Perinçek'ten dikkat çeken bildiri açıklaması
Perinçek'ten dikkat çeken bildiri açıklaması: Erdoğan başını ortaya koymuş.
GÜNDEM Haberi
Perinçek'ten dikkat çeken bildiri açıklaması

Katıldığı bir televizyon programında 104 emekli amiralin darbe imalı bildirisini değerlendiren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Lozan ve Montrö anlaşması için mücadele verdiğini belirterek "Bugün Tayyip Erdoğan'ın yönettiği Türk hükümeti ve Türk ordusu Montrö ve Lozan mevzisinde savaşıyor. Tayyip Erdoğan da burada kelleyi koymuş" dedi.

Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'da katıldığı canlı yayın programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan ve Montrö anlaşması için mücadele verdiğini ifade etti. Perinçek, "Bugün Tayyip Erdoğan'ın yönettiği Türk hükümeti ve Türk ordusu Montrö ve Lozan mevzisinde savaşıyor. Tayyip Erdoğan da burada kelleyi koymuş" dedi.

'Ve kanla, canla...'

Emekli amirallerin skandal 'Montrö' bildirisini yorumlayan Perinçek, şunları söyledi;

"Bugün Tayyip Erdoğan'ın yönettiği Türk hükümeti ve Türk ordusu Montrö ve Lozan mevzisinde savaşıyor. Bizim Zeytin Dalı'nda, Fırat Kalkanı'nda, Libya'da yaptığımız savaş ne? Lozan'ı en sonunda savunmak. Ve kanla, canla. Tayyip Erdoğan da burada kelleyi koymuş.

Ben hiçbir zaman Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında İkinci İstiklal Savaşımızın lideridir demedim. Bulunduğu konum Türkiye hükümetinin başındaki devlet yetkilisidir. Yaptığı işin kararlılığını da görüyorum ama" diye konuştu.

Kaynak: Yeniakit.com

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Zeynep Deniz
Etiketler: Perinçek'ten, dikkat, çeken, bildiri, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');