Haber Detayı
18 Eylül 2021 - Cumartesi 09:01
 
Sahte aşı kartı düzenleyen hemşireler tutuklanmıştı!
Sahte aşı kartı düzenleyen hemşireler tutuklanmıştı! İfadeleri ortaya çıktı
SAĞLIK Haberi
Sahte aşı kartı düzenleyen hemşireler tutuklanmıştı!

İstanbul'da sahte aşı kartı operasyonunda 3 hemşire tutuklanmıştı. Tutuklanan iki hemşirenin ifadeleri ortaya çıktı. Hemşireler ifadesinde, "Biz bu usulsüzlük yapmadık ama yapıldığını biliyorduk. Sistemler incelensin" ifadeleri ile dikkat çekti.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele ekipleri aylar süren teknik takibin ardından sahte aşı kartının düzenleyenlere operasyon düzenlemişti. Özel bir hastane çalışan 3 Hemşire ve organizasyonda yer alan 3 kişi olmak üzere toplam 6 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan hemşireler nitelikli dolandırıcılık ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla tutuklanmış, diğer üç zanlı da adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

2 HEMŞİRENİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Sahte Aşı Kartı operasyonunda tutuklanan 2 hemşirenin ifadesi ortaya çıktı.  Başhemşirenin sekreteriydi ve 20 yaşındaydı. 20 yaşında bir kişinin hapiste olmaması gerektiğini söyleyerek sözlerine başladı.

"GEÇMİŞE DÖNÜK AŞI FORMLARI DOLDURUP..."

CNN Türk'ün haberine göre tutuklu hemşirelerden biri "Soruşturma başladığı gün hastaneden ilk ifadeyi veren görevli başhemşireyi aradı. Başhemşirenin haberi vardı. Aslında o gün hepimize bir soruşturma başlatıldığını öğrenmiş olduk. Poliklinik sorumlusu kendisi ve eşini aşı olmuş gibi form doldurdu. Poliklinik sorumlusu ve eşi o tarihte izinliydi. Geçmişe dönük aşı formları doldurup altını imzaladılar" ifadesini verdi.

Sadece kendileri için değil iki farklı kişi için de aynı işlemi yaptılar. Yabancı uyruklu bir kişiye 100 dolar karşılığında aşı yaptığını ve bu parayı da sosyal medya hesabından arkadaşlarıma gönderdiğini söyledi.

"YAPILDIĞINI BİLİYORDUK"

Hastane müdürünün kendilerine gelerek "aşı yapılmayan kişilere aşı yapılmış gibi gösterebilir misiniz?" dediklerini ve kabul etmediklerini söyledi. İki kişinin verdiği ifadede önemli bir nokta vardı. Biz bu usulsüzlük yapmadık ama yapıldığını biliyorduk. Sistemler incelensin.

Kaynak: Sahte aşı kartı düzenleyen hemşireler tutuklanmıştı! İfadeleri ortaya çıktı

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Aylin Akarsu
Etiketler: Sahte, aşı, kartı, düzenleyen, hemşireler, tutuklanmıştı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');