Haber Detayı
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 11:01
 
Selçuk Türkyılmaz; Türkiye güçlü ve mağlup edilmez bir ülkedir
Selçuk Türkyılmaz; Türkiye güçlü ve mağlup edilmez bir ülkedir. Türkiye, büyük bir bekâ mücadelesi içindedir. Yaklaşık on yıllık bir dönemde hem coğrafyamızın geneline hem de Türkiye’ye yönelik farklı güçler tarafından organize saldırılar yapılmaktadır.
GÜNDEM Haberi
Selçuk Türkyılmaz; Türkiye güçlü ve mağlup edilmez bir ülkedir

 Yenişafak yazarı Selçuk Türkyılmaz' ın yazısından kesitler;

Aksi yöndeki ifadeler ve tutumlar gerçeği tahrif etmeye yöneliktir ve belirli bir tarafa işaret etmektedir. Bu dönemde özellikle muhaliflik kavramının içerik bakımından önemli ölçüde değişiklik gösterdiğini tespit etmemiz gerekiyor. Bu durum son günlerde çok geniş alanlara yayılan orman yangınlarıyla ilgili olarak da geçerlidir. Hâlbuki başta salgın dönemi olmak üzere farklı alanlarda meydana gelen gelişmeler karşısında Türkiye’nin çözüm kabiliyetinin çok farklı bir düzeye ulaştığını gördük. Özellikle yabancı basında ve siyasî çevrelerde Türkiye hakkında dile getirilen fikirler de bu farklı düzeyi göstermektedir. Oryantalist imgelerin doğruluğunu ve yanlışlığını bir kenara bırakarak Türkiye’nin ve coğrafyamızın son derece dinamik bir süreç yaşadığını söyleyebiliriz. Bekâ meselesi de burada gündeme geliyor.

Birilerinin göstermeye çalıştığı gibi bir milletin kendini geleceğe taşıma gayreti, itikadî bir sapma olarak gösterilemez. Dinî düşüncenin bu kadar dar alanlara sıkıştırılması doğru olmasa gerektir. Kelimeler ve kavramlar bağlamlarına göre yeni anlamlar kazanır. Bu kaideyi bilmiyor olamazlar. Eğer öyleyse durum gerçekten çok vahim demektir. Bu kadar sıradan bir kaideyi görmezden gelerek bekâ gayretini dinden hareketle yargılamaya çalışmak için epeyce bir değişime uğramak gerekir. Kaldı ki Türkiye için bahsedilen bekâ mücadelesi aynı zamanda bir din gayretine karşılık gelir. Bilinçli olarak aksi yönde bir yorumu öne çıkarıyorlar.Ormanların kasıtlı olarak yakıldığını düşünüyoruz. Bu çok güçlü bir ihtimaldir. Geçen senelerde PKK terör örgütü üyeleri tarafından yapılan açıklamalar ormanlarımızın kasıtlı olarak ateşe verildiğini göstermişti. Ne yazık ki bu açıklamalara gerekli tepki gösterilmemişti. Devlet kavramının da tahrif edildiğini söyleyebilirim. 

yazının devamı için tıklayınız.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Selçuk, Türkyılmaz;, Türkiye, güçlü, ve, mağlup, edilmez, bir, ülkedir,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');