Haber Detayı
03 Ağustos 2021 - Salı 11:45
 
Şu anda Kemal Sunal'ın bu sahnesini çekebilecek bir babayiğit yok
Şu anda Kemal Sunal'ın bu sahnesini çekebilecek bir babayiğit yok. Bu rolü oynayacak delikanlı da yok. Göçmen tartışmalarının yaşandığı şu günlerde Kemal Sunal’ın 'Yakışıklı' filminde, 'Bilmediğimiz yabancıları bize rakip çıkardılar. Kendi ülkemizde kendi paramızla biz yabancı olduk' dediği sahne 'Nerede bu filmi çekebilecek babayiğit' dedirtiyor...
GÜNDEM Haberi
Şu anda Kemal Sunal'ın bu sahnesini çekebilecek bir babayiğit yok

Kemal Sunal filmleri uzun yıllardır izlediğimiz, gülüp eğlendiğimiz filmler. Sunal'ın yer aldığı filmlerde güldürü ögesi kadar toplumsal sisteme eleştiri de geniş yer tutuyor. İşte bu filmlerden biri de Sunal’ın Selim karakterine hayat verdiği ‘Yakışıklı’ adlı filmi.

Filmde, kamyonetle gazete dağıtıcılığı yaparak hayatını kazanan Selim bir arkadaşına özenerek aldığı telsizle görüşmeler yapmaya başlıyor. Telsiz kodu ise yakışıklıdır ve kısa süre sonra bu sayede tanıştığı kızla çıkmaya, ardından da evlenmeye karar veriyorlar. Ancak hayat şartları nedeniyle iki tarafın ailesi de bu ilişkiye karşı çıkıyor. Maddi imkansızlıklar ve önlerindeki bin bir zorlukla mücadele etmeye başlayan iki genç trajik komik olaylar yaşıyor.

Sunal'ın Selim karakterini canlandırdığı filmde öyle bir bölüm var ki, toplumda benzer sıkıntıların daha sancılı şekilde yaşandığı şu günlerde "Nerede bu filmi çekebilecek babayiğit" dedirtiyor.

Filmin son bölümünde Selim "Bilmediğimiz yabancıları bize rakip çıkardılar. Kendi ülkemizde kendi paramızla biz yabancı olduk" diyerek izlenen göçmen politikasına isyan ediyor.

Bu sahnede Selim zaten zor şartlarda yaşayan vatandaşların göçmenler nedeniyle daha da zorlaşan durumunu anlatılıyor.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Aylin Akarsu
Etiketler: Şu, anda, Kemal, Sunal'ın, bu, sahnesini, çekebilecek, bir, babayiğit, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');