Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 19:49
 
Turgay Yıldız: Cesur değilim sadece onurumu koruyorum
Turgay Yıldız: Cesur değilim sadece onurumu koruyorum.
GÜNDEM Haberi
Turgay Yıldız: Cesur değilim sadece onurumu koruyorum

Elif Çakır ve Yıldıray Oğur, gündemin nabzını Bi'Karar Ver'de tutuyor. Haftanın son programına oyuncu Turgay Yıldız, Bi'Karar Ver'e konuk oldu. Yıldız, "Faşizmin olduğu yerde mizah çoğalır. Herkes kendisini geri çekti. Ben cesur olduğumdan değil, onurumu korumaya çalışıyorum" ifadelerine yer verdi.

Elif Çakır ve Yıldıray Oğur, haftanın ilk 3 günü Bi'Karar Ver'de yazılı, görsel ve dijital medyada öne çıkan haberleri yorumluyor. Haftanın 3. programına konuk olan oyuncu ve TV programcısı Turgay Yıldız, önemli açıklamalarda bulundu.

"CESUR DEĞİLİM SADECE ONURUMU KORUYORUM"

Baskının arttığı dönemlerde mizahın çoğaldığını ifade efen Turgay Yıldız, "Faşizmin olduğu yerde mizah çoğalır. Herkes kendisini geri çekti. Ben cesur olduğumdan değil, onurumu korumaya çalışıyorum. Yoksa insanım yani. Herkes gibi ben de korkuyorum.  Korkumdan kastım sevdiklerim. Onlar içim korkuyorum. Yoksa kendimle ilgili bir hesabım korkum yok." diye konuştu.

Turgay Yıldız'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"DİN VE MİLLİYETÇİLİK BU ÜLKEDE SATIYOR"

Ailem muhafazakar. Annem babam 'Allah' diyene oy veriyordu. O insanların kötü olmayacağını düşünüyorlardı. Din ve milliyetçilik bu ülkede satıyor.

"KILIÇDAROĞLU DİREKSİYONA GEÇERSE ONU DA ELEŞTİRİRİM"

30 yıldır hiç değişmedim. Ne sağa ne sola döndüm. Ben Türkeş'i, Demirel'i tanıdım. Tüm rahmetlileri tanırım. Bugünküleri de hepimiz gidiciyiz diyorum. 

Bana 'neden CHP'yi eleştirmiyorsunuz' diyorlar. Direksiyonda CHP yok ki, AK Parti var. Kılıçdaroğlu direksiyona geçerse onu da eleştiririm. Kimsenin gözüne yaşına bakmam, bende torpil olmaz.

CEM YILMAZ'A GÖNDERME

15 milyon takipçisi olan arkadaşlar siyasi cümleler kurmuyorlar. Sinema biletlerinde mısır patlağı konusu gündeme gelince hemen Saray'a koştular. O arkadaşları esnaf ve sanatkarlar üyesi diye adlandırıyorum.

"PUDRA ŞEKERİNİ DUYUNCA 'BEN BUNUN ÜSTÜNE ÇIKAMAM' DEDİM"

Pudra şekerini ben yapmadım yapanı oynadım. Sürekli bir oryantal hali var. İlk duyduğumda 'ben bunun üstüne çıkamam' dedim.

Mülkiye bitti. Ben bu kadar pespaye büyükelçi sistemi görmedim. Mesela Egemen Bağış'ın büyükelçi olmak için ne gibi vasfı var?

"İNSANLAR GERİLMESİN DİYE MİZAH YAPIYORUM"

Bir mizahçının konuşması böyle olur mu ya? Ben insanlar gerilmesin diye mizah yapıyorum. Ben olsam ekstra para gönderirim 'şahsıma'. İnsanların gülmesi iyi bir şey. Acılarına gülünce eylemsizleşiyor insanlar.

Kaynak: Karar.com

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Zeynep Deniz
Etiketler: Turgay, Yıldız:, Cesur, değilim, sadece, onurumu, koruyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');