Haber Detayı
04 Mayıs 2021 - Salı 16:25
 
Vedat Milor, 'Pirinç pilavı mı, Bulgur pilavı mı?' sorusunda yalnız kaldı
Vedat Milor, 'Pirinç pilavı mı, Bulgur pilavı mı?' sorusunda yalnız kaldı
MAGAZİN Haberi
Vedat Milor, 'Pirinç pilavı mı, Bulgur pilavı mı?' sorusunda yalnız kaldı

KAYNAK: AJANSLAR

Sosyal medyanın yeni tartışması 'Pirinç pilavı mı? Bulgur pilavı mı?' sorusu oldu. Uzmanlar ve halk ilk kez aynı tarafta. Vedat Milor'un anketi için kim ne dedi? İşte 'Pirinç pilavı mı? Bulgur pilavı mı?' anketine farklı açılardan verilen yanıtlar...

Sosyal medya kullanıcılarını anketleri ile ikiye bölen Vedat Milor'dan yeni anket sorusu geldi. Milor'un 'Pirinç pilavı mı? Bulgur pilavı mı?'  sorusuna sosyal medya kullanıcıları ve uzmanlar farklı yanıt verdi. Bu seferki ankette halk ve uzmanlar aynı tarafta yer alırken sosyal medya kullanıcıları yalnız kaldı.

Vedat Milor, daha önceki anketlerinde menemenden kebaba, dönerden hamburgere, pizzadan pideye kadar pek çok yiyeceği karşı karşıya getirip kullanıcıların fikrini sormuştu. Milor, bu kez de 'Pirinç pilavı mı? Bulgur pilavı mı?' diye sordu.

vedat-milor-001.jpg

"PİRİNÇ PİLAVI MI BULGUR PİLAVI MI?"

Yaptığı açıklamada, pilavın mutfağın olmazsa olmazı olduğuna dikkat çeken Vedat Milor, “Birçok yemeği yanında pilav olmadan düşünemiyoruz. Pilav deyince de bir ikilemle karşı karşıyayız: ‘Pirinç pilavı mı yoksa bulgur pilavı mı?’ Pirince gastronomik açıdan baktığımız zaman dünyada bizde olduğu gibi hem çok popüler ve önemli hem de çok farklı yemekler yapılabiliyor. Risotto, paella gibi yemekler ciddi ustalık gerektiren yemekler ve başlı başına yenilebiliyorlar. Bizdeki pirinç pilavı ise bunlar gibi başlı başına bir yemek değil. Genelde tamamlayıcı veya eşlik edici bir unsur. Kabaca ifade etmek gerekirse, tıpkı Uzakdoğu ülkelerinin mutfaklarında olduğu gibi" dedi.

Kaynak: (AKM) - Akdeniz Haber Editör:
Etiketler: Vedat, Milor,, 'Pirinç, pilavı, mı,, Bulgur, pilavı, mı?', sorusunda, yalnız, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');