Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 11:53
 
Yalvaç Belediye Başkanı Kanunları adamına göre uyguluyor
Yalvaç Belediye Başkanı Kanunları adamına göre uyguluyor
ASAYİŞ Haberi
Yalvaç Belediye Başkanı Kanunları adamına göre uyguluyor

Bir ay önce yapmış olduğumuz bir haberde eski tabakhane binalarının mühürlü olduğunu ve yasal olarak çalışma yapmanın yasak olduğunu bildirmiştik. Denetim yetkisinin de belediyeler tarafından yapılması gerektiğini yazmıştık. 2015 yılında Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü imzasıyla eski Tabakhanenin mühürlü olduğu yeni tabakhaneye taşınma işleminin yapılması gerektiği, eski  tabakhanede çalışma yapan firmalara belediyenin kendi yazısıyla bildirilmişti.

2020 yılına gelmemize rağmen eski Tabakhane binalarında deri işleme işlemleri yapıldığı görülmektedir. Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, bu çalışmalara da göz yummaktadır. Dün çektiğimiz fotoğraflarda da açıkça görülecektir.

 

 

Bu işyerleri ile ilgili bugüne kadar bir tane mühür bozma suçu ile ilgili tutanak tutulmamıştır. Belediye Başkanı bu usulsüz çalışmalarla ilgili görevini yapmamaktadır.

 İlçede canının istediğine kanunları uygulayan canının istemediğini görmezden gelen keyfi bir yerel yönetim söz konusudur. Zira bazı müteahhitleri mühür bozmak, İmar kirliliği suçlamalarıyla hemen savcılığa şikayet eden belediye başkanı 5 yıldır usulsüz çalışan firmalara hiçbir işlem yapmamaktadır. Haber sitesi olarak yetkilileri göreve çağırarak görevi kötüye kullanan bu belediye başkanını denetlemeye çağırıyoruz.

Kaynak: (Is H) - Isparta Haber Editör: Sondakika32
Etiketler: Yalvaç, Belediye, Başkanı, Kanunları, adamına, göre, uyguluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');