Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 17:33
 
Yaycı'dan Cem Gürdeniz'e destek: İddialar ve ithamlar doğru değildir
Yaycı'dan Cem Gürdeniz'e destek: İddialar ve ithamlar doğru değildir
SİYASET Haberi
Yaycı'dan Cem Gürdeniz'e destek: İddialar ve ithamlar doğru değildir

Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, emekli amirallerin bildirisine imza atmasının ardından gözaltına alınan emekli amiral Cem Gürdeniz hakkında açıklama yaptı.

Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, bildiriye imza atmasının ardından gözaltına alınan emekli amiral Cem Gürdeniz'e destek açıklaması yaptı.

Montrö Sözleşmesi tartışmaları kapsamında bildiri yayımlayan isimlerden emekli amiral Cem Gürdeniz'e ilişkin bir açıklama yapan Yaycı, "Cem Gürdeniz benim için çok değerli bir isimdir. Ben görevdeyken onun emrinde çalıştım. Benim istifa sürecimde de bana ciddi desteği olmuştu. Benim istifa sürecimde bir gazetenin benim aleyhime yönelik tutumu nedeniyle o gazeteden ayrılmıştı" dedi. 

Yaycı şöyle devam etti: 

“Gazeteden ayrılma nedeni, gazetenin bana karşı tutumlarından dolayıdır. Gazete konusunda Cem Gürdeniz'e yönelik iddialar/ithamlar doğru değildir. Cem Gürdeniz'in, deniz hak ve menfaatlerimiz konusunda çok ciddi gayretleri oldu. Bunu kimse inkar edemez.“

Tümamiral Cihat Yaycı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden alınıp Genelkurmay Başkanlığı emrine verilmesine ilişkin kararın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından görevinden istifa etmişti. 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer Akyol
Etiketler: Yaycı'dan, Cem, Gürdeniz'e, destek:, İddialar, ve, ithamlar, doğru, değildir,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');