Yazı Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 17:34
 
Tütüncü’yü FETÖ’cüler mi Belediye Başkanı seçtirdi?
Celalettin Gültekin
 
 

3 Nisan 2021 Cuma akşamı saat 21:00’da Radyo Özşen’de konuk konuşmacı Yalvaç eski Belediye Başkanı Tekin Bayram’dı. Yaklaşık 2 saat süren programda başkanlıktan ayrıldığı iki dönemin gözlemlerine ve kendisiyle ilgili kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan olumsuzluklara cevap verdi. Tabii konuşmacı Tekin Bayram olunca daldan dala atlayan bir konuşma ritüeli ortaya çıktı. Bu anlatım hengâmesinde bizim kulağımıza çarpan önemli açıklamaları ana başlıklarıyla yazılarımızda dile getireceğiz. Bu ana başlıkları verirken üstün körü geçilen konuları da buradan paylaşmalıyız ki bu akşam ikinci konuşmasında gerekli açıklamaları daha özverili olarak kamuoyunun gündemine getirsin ve o dönemin olaylarının perde arkalarının Yalvaç halkı tarafından görülmesini sağlasın.

Tekin Bayram: ‘’ 2014 seçimlerinde FETÖ Ak Parti çatışması vardı. Ben bu çatışma döneminde meşru ve halkın iradesiyle seçilmiş hükümetin tarafında oldum. Süleyman Soylu Belediye Başkanlığı adaylığını bizatihi beni arayarak tevdi etti. Bende kabul ettim. Yalvaç’ta yoğun olarak bulunan FETÖ’cüler Ak Parti’ye ders vermek için Halil Hilmi Tütüncü’yü destekleyerek bana seçimi kaybettirdiler.’’

Meselenin anlaşılması için burada sormak istiyoruz: Tekin Bayram toplumun nefretini kazandığı için mi seçimi kaybetti, Ak Parti FETÖ kavgasında Ak Parti’nin tarafında bulunduğu için mi FETÖ’cüler seçimi kaybettirdiler? O seçimde Tütüncü’nün yanında olayı sevk eden FETÖ’cüler kimlerdi? Bu konulara daha etkin bir şekilde değinilirse o günün şartlarının daha iyi anlaşılacağına inanmaktayız.

Tekin Bayram: ‘’ Belediye Sarayı binasına bulunan FETÖ’cülere ait olan Körfez Dershanesinin kapısı mühürlü olduğu halde mührü kırdırılmış ve binada bulunan malzemeler aynı binada başka bir bölüme nakledilmişti ve buna günün Belediye Başkanı Halil Tütüncü göz yumdu’’ dedi.

‘’Hatta özel kalem müdürü bu uygulamaya karşı çıktığı için FETÖ’cü ilan edildi ve işten el çektirildi’’ dedi.

Bizde soruyoruz; bildiğimiz kadarıyla bu olay o dönem polis kayıtlarına geçmiş ve emniyette tutanağının olduğu bilgisi bize ulaştı. Bu tutanakta mührün kırılmasına dair emrin kimin verdiği, emri uygulamayan zabıta amirinin görevinin değiştirildiği gibi bilgilerde yer almaktaymış. O dönem bu tutanağı tutan görevliler hala hayatta. Bu tutanağı örtbas edenler kimlerdir? O dönem FETÖ konusunda FETÖ’nün yurduna giden, selam veren, Zaman Gazetesi alan, çaycısı, çorbacısı herkes soruşturma geçirirken, koskoca dershaneyi böyle çalkantılı bir dönemde mührünü açtırıp aynı binada başka bir birime yerleştirenler için neden bir soruşturma açılmadı? Dönemin Belediye Başkanı Tütüncü bu işin neresinde? Tekin Bayram’a Murat Sarıoğlu neler söyledi? İkinci konuşmanızda bunu detaylı olarak açıklar mısınız? Toplumun bu olayları daha iyi anlayabilmesi için bu detaylara ihtiyaç var. Meseleyi çok dallandırmadan Tekin Bayram’ın Radyo Özşen’de gündeme getirdiği ve üstün körü geçtiği bu konulara açıklama getirmesi gerekir.

Yalvaç halkının kafasının karışmaması için döneme tanıklık yapan Tekin Bayram’ın bu konuları net bir şekilde ifade etmesini bekliyoruz. Adaletin tecelli edebilmesi için de devletin gerekli kurumlarının bu konuyu araştırmasını talep ediyoruz. Zira Yalvaç’taki FETÖ dosyaları maalesef ki telefonunda baylock bulunan ve görevden el çektirilen Savcı S. A. Tarhan ve daha sonrada şu anda görevden el çektirilen T. Tekeli tarafından incelenmişti. Bu dosyalar yeniden gündeme gelmeden Yalvaç’taki FETÖ olaylarının ve bağlantılarının ortaya çıkması mümkün olmayacaktır.

 
Etiketler: Tütüncü’yü, FETÖ’cüler, mi, Belediye, Başkanı, seçtirdi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı google-site-verification=JUqFh8kOJDvxPdB_nOk1fPYSRkE_00XXqUJxmXeE6FY gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-169272188-1');